Krémová žampionová omáčka

Dříve jsem houby nejedla, pak mi začaly chutnat žampiony a mohla bych je jíst pořád - třeba v téhle krémové smetanové omáčce.

Eva Hemmerová

Autor

Rated 0 out of 5
Počet lidí, kteří přidali do oblíbených: 0

Ingredience

Omáčka

  • 250g žampionů
  • 1 cibule
  • 4 stroužky česneku
  • šťáva z 1/2 citronu
  • 100ml sójové smetany
  • lžička zeleninového bujónu
  • houbové koření
  • pepř, sůl dle chuti
  • lžíce tapiokové mouky
  • řepkový olej

Podáváme s osmaženým tofu, seitanem nebo “masem” od Goody Foody. Jako příloha je nejvhodnější rýže.

Postup

1

Žampiony si rozdělíme na dvě poloviny, první polovinu nakrájíme na větší kousky - budeme mixovat, tak na tom nezáleží. Cibuli nakrájíme na kostičky a také si jí rozdělíme na polovinu. Na řepkovém oleji v hrnci osmažíme polovinu cibule a 3 stroužky česneku (celé) do zlatova, potom přidáme žampiony a chvíli smažíme na utlumeném plameni. Potom zalijeme sklenicí vody (asi 300 ml) ve které jsme rozmíchali trochu zeleninového bujónu a pytlík houbového koření. Přilijeme smetanu a dusíme asi 10 minut. Potom celou směs rozmixujeme. Vrátíme na plotnu a zahustíme lžící tapiokové mouky rozmíchané v troše studené vody.

2

Druhou polovinu žampionů nakrájíme na plátky. Druhou polovinu cibule osmažíme na pánvi na troše řepkového oleje, přihodíme žampiony a utřený stroužek česneku a smažíme dokud nejsou žampiony měkké, ke konci můžeme přidat trochu vody a bujónu a vodu potom necháme vyvařit. Takto upravené žampiony dáme do zahuštěné omáčky.

3

Podáváme s rýží a nějakou náhražkou masa, např. skvělým vegan "masem" od Goody Foody, vlastním seitanem nebo osmaženým tofu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Tisk
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Karbanátky z červené řepy s řepným salátem

Medovník

Video: Skvostný ostružinový raw dort s kešu krémem, levandulí a pistáciemi

Květákové placičky se sezamem a ovesnými vločkami

Pečená mrkev s javorovým sirupem

Domácí mléčný marcipán na potahování dortů a tvorbu figurek

8 svěžích limonád do parných dní

Nejrychlejší a nejlahodnější karamelový krém

Hovězí po staročesku s kapusto-slaninovým knedlíčkem

Rychlé nepečené pudinkové řezy se sušenkami a šlehačkou

Mangový sorbet

Tymiánové brambory pečené s řepou a mrkví