Koprová omáčka s křehkým hovězím

Spousta lidí nemá koprovku rádo. Já jí miluju, ale myslím, že se musí správně dochutit. Na střední jsem si jednou koprovku dala - vařili nám tam vcelku dobře - ale nechutnala mi. Málo kopru, jediná chuť byla trochu soli a hodně smetanová. My doma máme rádi sladkokyselou. Vařila jsem jí i v Anglii, kde se po ní mohli utlouct. Taky jsem si tam vyzkoušela úžasný vynález - slowcooker/pomalý hrnec - která mojí koprovku proměnila v tu nejlahodnější, kterou jsem kdy jedla.

Koprová omáčka s křehkým hovězím

Ingredience na 6 porcí

  • 4 plátky hovězího masa
  • sůl 
  • 100g čerstvého kopru 
  • cukr krupice
  • ocet 
  • 200ml 30% smetany
  • 4 lžíce hladké mouky na zahuštění

Postup

Celkový čas přípravy: 300 min

1

Opravdu doporučuji pro tento krok použít slowcooker. Trvá to dlouho, ale stojí ta za to. Nalijte litr a půl vody do hrnce, osolte a vložte maso. Zapněte na vyšší výkon a nechte alespoň 4 hodiny maso táhnout. Udělá se velmi silný, béžový kalnější vývar. Pokud tuto možnost nemáte, použijte normální hrnce a nechte zahřívat (ne vařit) na nízkém stupni několik hodin. Pokud nemáte čas, použijte tlakový hrnec. Podle kvality masa se doba vaření může lišit.

2

Vývar nalijte do klasického hrnce. Přidejte většinu nasekaného kopru, smetanu a krátce povařte. Stáhněte plamen a přidejte cukr a ocet. Obojího dáváme doma poměrně dost - ale vždy od oka. Musíte prostě postupně ochutnávat.

3

Zahustěte hladkou moukou rozmíchanou ve vodě. Povařte dalších 10-15 minut. Dochuťte solí, cukrem a octem.

4

Podávejte s knedlíkem nebo vařeným bramborem, plátkem hovězího (popřípadě natvrdo vařeným vajíčkem).

Mohlo by vás zajímat: Hlavní jídla, Recept bez kategorie

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře