Korpus:
Krém:
Na dodělání:
Vejce nechejte alespoň hodinu v pokojové teplotě. Poté vyšlehejte bílky se špetkou soli a cukrem do hodně husté pěny - při otočení prstu musí špička zůstat nahoru. Poté na nižší otáčky zašlehejte žloutek po žloutku a olej. Nakonec už jen ručně vmíchejte mouku smíchanou s kakaem. Přendejte do formy (cca 22 cm) - dno vyložené pečicím papírem, boky nevymazávat. Upečte v předehřáté troubě na 180 °C cca 35–45 minut. Nechejte vychladnout.
Po vychladnutí obřežte opatrně kraje a sejměte formu. Korpus otočte dnem vzhůru, aby byl rovný spodek nahoře. Proříznětě na tři pláty a začněte vrstvit krém.
Krém: Vyšlehejte tvarohy, mascarpone, sladidlo, ztužovač a dle potřeby mléko v hladký, ale ne tekutý krém. Pokud chcete krém barevný, přidejte potřebnou dávku barviva - já poučila gelovou červenou barvu.
Spodní korpus potřete marmeládou a na ni navrstvěte krém. Přiklopte druhým plátem. Na něj naneste opět krém a na něj poklaďte okapané vypeckované višně. Přiklopte posledním plátem. Pokud chcete ombre vzhled, oddělejte si do dvou misek část krému a podle sytosti přidejte barvu. Jednotlivé barevné krémy pak postupně nanášejte třeba zdobicím sáčkem kolem dortu, nakonec je stěrkou rozetřete dohladka, aby se propojily jednotlivé odstíny.
Povrch dortu potřete zbývajícím krémem a ozdobte dle libosti a účelu.
Dobrou chuť!