fbpx

Video: Skvostný grilovaný ananas, plněný vepřovým a opletený vykřupanou slaninou

Chcete zažít něco nového? Pokud máte rádi pizzu Hawaii a grilování, tak jste právě našli svou novou letní lásku. :) Tento recept sází na velmi oblíbenou a zajímavou kombinaci chutí, kterou jinde najdete jen stěží. Pokud máte alespoň trochu dobrodružného ducha, zkuste tento recept, který je naprosto ideální na grilování s přáteli.

Video Skvostný grilovaný ananas, plněný vepřovým a opletený vykřupanou slaninou

Ingredience na 10 porcí

  • 1 velký ananas
  • 450 g slaniny
  • 225 g vepřové panenky
  • 2 lžíce barbecue omáčky
  • 2 lžičky sladké papriky
  • sůl
  • pepř

Postup

Celkový čas přípravy: 270 min

1

Odkrojte vrchní část ananasu přibližně 2,5 cm pod listy (odkrojenou část si ponechejte na později). Ostrým nožem obkrojte tvrdý střed ananasu, neprořízněte se však až do druhé strany, a pomocí lžíce vydlabejte. Nakonec odkrojte slupku.

2

Ve velké míse smíchejte barbecue omáčku, papriku a 1 lžíci vyteklé šťávy z ananasu. Panenku nakrájejte na 2x7,5 cm dlouhé nudličky a přidejte do barbecue omáčky. Promíchejte a naplňte masovou směsí vydlabaný ananas. Přikryjte odkrojenou vrchní částí, kterou k naplněnému ananasu připevněte špejlemi.

3

Na pracovní plochu si připravte list pečícího papíru. Podle návodu ve videu na papír vyskládejte slaninu. Vytvořeným slaninovým plátem obalte ananas a připevněte pod špejle.

4

Gril (nebo troubu) předehřejte na 135 stupňů, doprostřed umístěte fólii a na ni položte ananas slaninou nahoru. Grilujte 3-4 hodiny, dokud slanina nezkřupaví. Průběžně potírejte šťávami vyteklými z ananasu.

5

Hotový ananas krájejte na plátky. Dobrou chuť. :)

Mohlo by vás zajímat:
ananas grilování slanina Hlavní jídla Paleo Vepřové

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře