fbpx

Jednoduché ohniště

firepit_09

Potřebujeme

  • Lopatku
  • Lopatu
  • Kačírek
  • Cihly

firepit_07

Během posledních pár dnů už bylo krásné počasí pro práci na zahrádce, tak jsem se rozhodla přidat konečně po zimě nějaký příspěvek právě ohledně zahrady. Napíšu Vám návod pro jednoduché základní ohniště, u kterého se bude báječně sedět s kamarády i rodinou. 🙂 Lepší je použít větší a tudíž i těžší cihly,  které budou dobře držet na místě bez potřeby použít cement. Dobrá je samozřejmě také nějaká “početní příprava” aneb kolik budete asi potřebovat kačírku a cihel.

 

Postup:

Krok 1

Po vybrání místa pro ohniště vezměte klacek, lopatku a provázek. Klacek zabodněte do země, přivažte provázek a na jeho druhý konec ve zvolené vzdálenosti přivažte lopatku. Klacek použijte jako statický bod a lopatkou na napnutém provázku zarážejte do země, abyste si připravili kruh země, který budete pro ohniště vykopávat.

firepit_02

Krok 2

Odstraňte travnatou plochu v připraveném kruhu. Nemusíte kopat hluboko, stačí výška asi jednoho palce, aby byla země bez trávy.

Krok 3

Zeminu podle potřeby trochu udusejte, zasypte kačírkem a ten uhlaďte.

Krok 4

Cihly skládejte do kruhu. První řadu můžete zkontrolovat vodováhou a v případě potřeby dorovnat zemi pod cihlami trochou štěrku.

firepit_05

Mohlo by vás zajímat:
zahrada Zahrada

Hodnocení a komentáře

DavidW

DavidW 15. 2. 2020

Dobrý den, jaký kámen a odkud jste na ohniště použili? Nepopraskalo časem?

Odpovědět

pro přidání komentáře