Jednoduché ohniště

Anna

Autor

velikonoční tvoření s dětmi_čarujeme.cz1
0.0/5
Počet lidí, kteří přidali do oblíbených: 0
firepit_07

Během posledních pár dnů už bylo krásné počasí pro práci na zahrádce, tak jsem se rozhodla přidat konečně po zimě nějaký příspěvek právě ohledně zahrady. Napíšu Vám návod pro jednoduché základní ohniště, u kterého se bude báječně sedět s kamarády i rodinou. 🙂 Lepší je použít větší a tudíž i těžší cihly,  které budou dobře držet na místě bez potřeby použít cement. Dobrá je samozřejmě také nějaká „početní příprava“ aneb kolik budete asi potřebovat kačírku a cihel.

Potřebujeme:

  • Lopatku
  • Lopatu
  • Kačírek
  • Cihly

Postup:

Krok 1

Po vybrání místa pro ohniště vezměte klacek, lopatku a provázek. Klacek zabodněte do země, přivažte provázek a na jeho druhý konec ve zvolené vzdálenosti přivažte lopatku. Klacek použijte jako statický bod a lopatkou na napnutém provázku zarážejte do země, abyste si připravili kruh země, který budete pro ohniště vykopávat.

firepit_02

Krok 2

Odstraňte travnatou plochu v připraveném kruhu. Nemusíte kopat hluboko, stačí výška asi jednoho palce, aby byla země bez trávy.

Krok 3

Zeminu podle potřeby trochu udusejte, zasypte kačírkem a ten uhlaďte.

Krok 4

Cihly skládejte do kruhu. První řadu můžete zkontrolovat vodováhou a v případě potřeby dorovnat zemi pod cihlami trochou štěrku.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}