Ingredience na 8 porcí

  • 6 vajec
  • 130 g cukru krupice
  • 500 g mascarpone 
  • kafe (nejlépe italská Lavazza nebo jakékoliv kvalitní kafe – mleté nebo zrna, která pak namelete)
  • hořká čokoláda nebo kakao v prášku
  • 400 g italské piškoty Pavesini nebo Savoiardi 
  • rum nebo amaretto (a nebo taky nic, není tak nutné)

Postup

Celkový čas přípravy: 180 min

1

Připravte překapávané italské espresso (cca 6 porcí – když nebudou stačit, tak se dá kafe přidělat) – důležité je, aby kafe bylo opravdu hodně malé a hodně silné, v případě, že chcete přidat i rum (amaretto), tak doporučuji pouze jedno víčko vmíchat do 6 porcí kafe.

2

Rozdělte žloutky od bílků do dvou různých misek. Žloutky smíchejte s půlkou cukru – buď ručně, nebo mixérem (je potřeba aby se cukr kompletně rozpustil ve vajíčku a vznikla taková kaše). Následně žloutky smíchejte s mascarpone (taky buď ručně, nebo mixérem) – krém by měl být bez žmolků.

3

Potom smíchejte bílky s druhou půlkou cukru a našlehejte je na hodně tuhou pěnu (je správně namíchaná, když si obrátíte misku vzhůru nohama a pěna drží… Já vim, je to risk, ale je to taky systém.

4

Nakonec krém smíchejte s bílky následujícím způsobem: přidávejte do mísy se žloutky a mascarpone našlehané bílky po malých částech a průběžně míchejte vařečkou směrem od zdola nahoru dokud vám nevznikne hustý krém (toto je potřeba udělat ručně a ne mixérem).

5

Do připraveného pekáče rozprostřete tenkou vrstvu krému. Vezměte italské piškoty a namáčejte je po jednom v připraveném kafi – je potřeba je namáčet velmi krátce, z každé strany cca 1 sekundu (piškoty musejí zůstat křehké a nerozmáčené) a položte je na krém v pekáči.

6

Jakmile vyplníte první patro, pokryjte piškoty vrstvou krému (ne příliš, stačí tak, aby piškoty nebyly vidět). Takhle se postup opakuje, až dojdou všechny ingredience.

7

Nakonec nám navrchu zůstane vrstva krému, kterou posypeme buď nastrouhanou hořkou čokoládou, nebo kakaem.

8

Tiramisu se pak dá vychladit do lednice na zhruba 2–3 h.

Mohlo by vás zajímat: Dezerty a dorty, Recept bez kategorie

Hodnocení a komentáře

Ilove Italy

Ilove Italy (autor) 30. 3. 2016

Tak to mám radost! 🙂 Poloviční dávka taky stačí na pěknou porci v pekáčku.

Odpovědět

Kateřina B.

Kateřina B. 8. 6. 2015

Vyzkoušela z poloviční dávky… Měla jsem plnou formu na biskupský chlebíček a 2 mističky… Opravdu se to potřebuje trochu uležet, protože když jsem to ochutnávala při přípravě tak nic moc.. Nic jsem nešidila (jak někdo dělává – takže žádný pomazánkový máslo, ale mascarpone) Ale po těch 2 hodinkách to byla docela mňamka… Můj nejoblíbenější dezert to sice asi nebude, ale dobré to bylo… A ty tiramisu příchutě jak všude možně inzerujou se můžou jít zahrabat 🙂

Odpovědět

Filip

Filip

Miluji to!

Odpovědět

pro přidání komentáře