Marmeláda z květu černého bezu

Nejlepší marmeláda, jakou jste kdy jedli, a to bezkonkurenčně! Je velmi aromatická a voní typickou vůní černého bezu, je sladká ale i trochu kyselkavá po citrónu. Její příprava je náročná časově, protože se musí květy 3 dny namáčet, ale potom máte hotovo za půl hodiny a zase se čeká na vychlazení. Marmeláda je ideální ráno na snídani na opečeném křupavém toastu a s ovocem. Prostě lahoda.

Marmeláda z květu černého bezu

Ingredience na 10 porcí

  • 20 květů černého bezu
  • 1,5 l vody
  • 500 g želírovacího cukru 2:1
  • Gelfix 3:1
  • šťáva z 1 a 1/2 citronu

Postup

Celkový čas přípravy: 300 min

1

Květy omyjeme a namočíme do misky s vodou na 3 dny.

2

Poté scedíme přes plátýnko do hrnce a začneme pomalu vařit. Ihned vsypeme celý želírovací cukr do ještě studené bezové vody, pořádně rozmícháme a poté vsypeme celý gelfix. Přivedeme k varu a vaříme max. 5 minut za stálého míchání. Provedeme želírovací zkoušku - 1 - 2 lžičky směsi dejte na talířek. Ztuhlo to? Je ok. Jestli ne, udělali jste něco špatně. Stačí ještě chvíli povařit a už to potom musí houstnout, eventuelně pomůže přidat trošku kyseliny citrónové.

3

Marmeládou za horka plníme sklenice se šroubovacím víčkem, zašroubujeme pevně a ihned obrátíme vzhůru nohama a takto marmeládu necháme vychladnout několik hodin do studena. Jistě se pěkně zaželírovala a sklenice se tímto procesem uzavřely, můžete skladovat i mimo lednici.

Mohlo by vás zajímat: Recept bez chodu, Veganské, Vegetariánské

Hodnocení a komentáře

Filip

Filip

Miluji to!

Odpovědět

pro přidání komentáře