Cuketové placičky se sýrem a bazalkou

Přišla jsem na to, že vařit ve vlastní kuchyni není problém o něčem jiném to je, když vaříte v kuchyni cizí a ze surovin, které máte zrovna k dispozici. Měla jsem k dispozici velkou cuketu, kterou jsem dnes musela nějak zužitkovat. Omáčka ani polévka se mi dělat nechtěla. Chtělo to něco jak říkáme „do ručky“, a tak vznikly tyto placičky a musím říci, že spokojenost byla na všech stranách.

Dobroty do bříška

Autor

Rated 0 out of 5
Počet lidí, kteří přidali do oblíbených: 0

Ingredience

  • 450 g cukety
  • 110 g tvrdého sýra (použila jsem goudu)
  • 1 vejce
  • 7 lístků bazalky
  • 3-4 lžíce polenty
  • 1 stroužek česneku
  • sůl
  • pepř

Postup

1

Omyjeme si cuketu (není třeba ji loupat) a nastrouháme na hrubém struhadle. Dáme ji do mísy a posypeme lžičkou soli. Díky tomu nám cuketa pustí vodu.

2

Necháme stát cca 10 miut. Mezitím si najemno nastrouháme sýr. Cuketu poté pořádně vymačkáme (je to důležité, protože potom by stále pouštěla vodu). a vrátíme zpět do mísy.

3

Následně k ní přidáme ostatní suroviny jako nastrouhaný sýr, vejce, nasekanou mátu, prolisovaný troužek česneku a polentu. Dle chuti případně dosolíme a dopepříme.

4

Vytvoříme směs, že které tvarujeme placičky, které buď můžeme osmažit na troše oleje nebo jako já upéci v troubě nasucho.

5

V případě pečení si troubu předehřejeme na 180 stupňů a placičky dáme na pečící folii a pečeme cca 10-15 minut z jedné strany a 10-15 minut z druhé strany.

6

Podáváme např. s rajčatovo bazalkovým salátkem.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Tisk
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.noReviewsLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Recept na nejjednodušší čokoládový dort

Zelené fazolky s anglickou slaninou a česnekem

Brownies z červené řepy a kokosového másla bez mouky slazené jen stévií

Video: Švédské masové koule v krémové omáčce s těstovinami z jednoho hrnce

Těstoviny se špenátem

Polenta s jarní cibulkou a balkánským sýrem

Sladký domácí chléb jen z 5 surovin

Video: Extra rychlý jahodový závin z listového těsta s vanilkovým krémem

Kokosová bábovka

Protizánětlivé veganské smoothie s kurkumou z rostlinného mléka

Domácí brownies s křupavými ořechy – vláčný a snadný recept

Plněný oříškový dort bez mouky