fbpx

Opakování matka moudrosti: 7 důvodů, proč pít více vody

Voda je zdrojem života. Přesto drtivá většina populace přehlíží její důležitost. Opakování je matka moudrosti a proto se podívejte na výběr 7 důvodů, proč dodržovat správný pitný režim.

7 důvodů, proč pít více vody

Proč pít více vody?

1. Lepší trávení

Voda napomáhá lepšímu trávení. Tělo totiž pozná, kdy má málo vody a tu si následně začne šetřit, pokud ji nebudete včas dodávat.

2. Brilantní  pozornost

Pokud chcete zůstat pozorní a nebýt tak unavení, pijte více vody. Stejně jako ostatní orgány, i mozek potřebuje ke správné funkci dostatek vody.

3. Zdravější a krásnější tělo

Jestli každé ráno vstáváte s opuchlým obličejem a kruhy pod očima, zpozorněte. Zvlášť, pokud jste minulou noc šli včas spát, ale stejně vypadáte, že vás přejel traktor. Toto je většinou příznak zhoršené činnosti ledvin v důsledku dehydratace. Pijte více vody, ledviny ji potřebují!

4. Zářivější pleť

Vysušená pleť má nejčastěji dva důvody: 1. nedostatek vody v organismu a 2. nedostatek podkožního tuku. Jestli chcete mít stále mladistvou a zářící pleť, dodržujte tyto tři pravidla:

  1. Každé ráno si umyjte obličej ledovou vodou
  2. Opatrně si obličej ususšte
  3. Vypijte sklenici čisté chlazené vody ještě před snídaní

5. Začnete hubnout

Je to překvapující, nýbrž dehydratovaný organismus opravdu může začít přibírat na váze. Tělo si začne odebírat vodu z krve, kde poté zůstane jen glukósa, která se po doputování k játrům začne ukládat jako “zásoba na později”.

6. Udržte chutě na uzdě

Pokud máte často chuť na sladké, či různá sladká pečiva, zkuste začít pít více vody. Voda funguje jako potlačovač chutí na sladké. Můžete si do vody přidat trochu šťávy z citronu či pomeranče pro lepší chuť.

7. Pro správné fungování organismu

Pro správné fungování oběhové soustavy je potřeba pít dostatek čisté vody. Krev je tvořena 90 % vodou, proto je potřeba ji pravidelně doplňovat. Krev zajišťuje rozvod živin po těle a stejně tak i čištění těla od škodlivin. Nedostatek vody způsobuje houstnutí krve a srdci se obtížně rozvádí po těle. Dlouhodobou dehydratací se vystavujete riziku některých kardiovaskulárních nemocí, například hypertenzi.

Mohlo by vás zajímat:
tipy a triky zdraví Tipy a triky

Zdroj: www.hungryforchange.tv

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře