fbpx

4 způsoby na použití jogurtu, o kterých jste nejspíše nevěděli

Jogurt. Jíme ho k snídani, ale používáme ho také jako přísadu do sladkých i slaných jídel. Jak ho využít jinak? Přečtěte si 4 způsoby, jak na to.

4 způsoby na použití jogurtu, o kterých jste nevěděli

1. způsob: Naložení masa

Chystáte se naložit maso do marinády? Mnohem jemnější a měkčí maso získáte, pokud do marinády přidáte jogurt. Klasické složení naložení masa do oleje s kořením nezaručí, že bude maso měkké. Kyselé složky v jogurtu aktivují enzymy v mase, což pomáhá rozbít svalová vlákna. Místo jogurtu můžete použít podmáslí. Doporučujeme použít plnotučný jogurt nebo řecký jogurt.

2. způsob: Zklidnění spálenin

Popálili jste se při vaření? Postižené místo si potřete trochou jogurtu, doporučujeme plnotučný řecký jogurt. Nechte asi 10 minut působit a poté opláchněte. Na zklidnění popáleného jazyka (např. po vypití příliš horkého čaje) je jogurt také vhodným a navíc chutným prostředkem.

3. způsob: Vyrobte si z jogurtu sýr

Rozetřete si na dobré pečivo i dobrý sýr. Z jogurtu si můžete jednoduše vyrobit jogurtový smetanový sýr. Vyložte cedník plátýnkem a do něj dejte plnotučný nebo řecký jogurt. Pod cedník dejte misku a vše umístěte přes noc do lednice. Přesnou dobu, po kterou bude jogurt skapávat, si určete podle toho, jaké konzistence chcete mít sýr. Podívejte se také na náš článek o výrobě domácího smetanového sýra.

4. způsob: Zjemnění rukou

Chcete-li zjemnit a hydratovat svoje ruce, ale také pomoci strupům se jemně odloupnout, použijte jogurt. Řada lepších kosmetických výrobků obsahuje kyselinu mléčnou, která je i v jogurtu. Jednoduše vetřete trochu bílého jogurtu do rukou, nechte chvilku působit a poté opláchněte
.

Mohlo by vás zajímat:
domácí kosmetika jogurt marináda řecký jogurt tipy do kuchyně zdraví Kosmetika

Zdroj: www.tastingtable.com

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře