fbpx

Citrón a 11 způsobů jak jej využít pro každodenní krásu

Snad většina z nás miluje orosenou sklenici limonády s plátkem citrónu a to především v nadcházejícím letním období. Nu naše pokožka a vlasy také volají po citrónu. Budete koukat, kolik krásy se skrývá v citrónu a jak snadno je lze aplikovat do každodenní zkrášlovací rutiny.

o-LEMON-BENEFITS-facebook

1. Přírodní vlasový zesvětlovač

Jedno z nejlepší kosmetických použití pro citrónovou šťávu, je to zesvětlovač! Ne třeba chemii, dámy! Než půjdete na pláž či se jen slunit na dvorek, nezapomeňte trochu citrónu nastříkat i na vlasy! Budete pak mít sluncem i citronem políbené vlasy… a navíc-krásně voní.

 

2. Nehtový posilovač

Dnes je celkem běžná úprava nehtů pomocí gelové manikúry, není také tajemstvím, že takto ošetřené nehty ztrácí na síle. Zde přichází na pomoc citrón! Smíchejte trochu citrónové šťávy s kuchyňským olejem (olivový je nejlepší, avšak není podmínkou!)a namočte na pár minut nehty. BONUS: Namáčení nehtů v citrónové šťávě pomáhá odstranit zažloutnutí 😉

 

3. Peeling na rty

Nejčastěji po zimě nebo třeba po nějaké dlouhé nemoci bývají naše rty popraskané a vysušené. Pokud nemůžete pořád najít ten správný balzám, který by s tím pomohl, zkuste citrón! Večer před spaním natřete rty šťávou z citronu a nechte působit. Ráno, až budete oplachovat obličej, hezky jemně setřete i odumřelé kožní buňky ze rtů.

 

4. Citron je přírodní odmašťovač

Řada z nás nikdy nebyla spokojená se suchým šamponem. Každé z nás se někdy stalo, že nenašla čas na to, aby si vlasy umyla. Pokud ovšem i tak chcete vypadat k světu, sáhněte  – jak jinak- po citrónové šťávě! Citrón skvěle stahuje mastnotu a když už budete v tom, vezměte trochu citrónové šťávy i na odličovací tampón a přetřete s ním obličej. Stáhnete tak nechtěný lesk  z obličeje.

 

5. Rozjasňuje!

Citróny jsou velice bohaté na vitamín C a kyseliny citrónové-to je všem známé. Šťáva z citrónu může nejen pomoci při zbavování se lesku z pokožky, ale také častým používáním oživit a rozjasnit Vaši pleť. Ovšem pozor při slunění! Pleť je po častém používání citrónové šťávy citlivější na sluníčko!

 

6. Posviťte si na stařecké skvrny

Skvělá skutečnost – citrónová šťáva může zesvětlit a někdy i úplně vyjasnit stařecké skvrny, jaterní skvrny a také pihy. Kdo by pak utrácel hromady peněz za drahé krémy , když stačí použít citrón, který máme doma? Šťávu z citrónu naneseme na skvrnky a necháme působit 15 minut, pak jednoduše opláchneme vlažnou vodou. Opakujeme.

 

7. Bělí zoubky!

Jednoduše vezměte šťávu z citrónu a smíchejte z jedlou sodou, naneste na zuby a nechte působit po dobu 2 minut. Poté jednoduše přečistěte zubním kartáčkem. UPOZORNĚNÍ: Zubní sklovině nesvědčí časté používání této techniky – je ovšem levnější a jistě i malinko šetrnější než bělící ošetření u dentisty.

 

8. Změkčuje lokty a je skvělým peelingem

Jeden citrón  -šťáva z něj, několik lžiček soli a olivový olej smíchejte a získáte tak jedinečný peeling těla. Dá se tím také zmírnit oranžové zabarvení kůže po aplikaci samoopalovacích krémů či opalovacím nástřiku.

 

9. Hydratace

Hydratace je důležitá pro naši pokožku. Zkusme si ukázat i tady krásnou a jednoduchou fintu. Budeme potřebovat šťávu z citrónu a kokosové mléko z jednoho kokosového ořechu. Kokosovou vodu smíchejme se šťávou z jednoho citronu a nanesme na pokožku obličeje či celého těla. Kokos pomůže hydratovat a citrón stáhne přebytečnou mastnotu a rozjasní pleť.

10. Perfektní domácí deodorant

Ano je to tak. Kyselina citrónová totiž zabíjí bakterie, které způsobují zápach. Jednoduše sáhněte do lednice,  vytáhněte citron a šťávu z něj použijte místo deodorantu! Navíc jako bonus budete vonět po citrónu a to je především teď v létě úžasná vůně.

 

11. Léčba pupínků a černých teček

Opravdu může obyčejný citrón pomoci při Akné? Ano! Dobrou zprávou je, že citrón je plný antibakteriálních pomocníčků. Proto může pomoci při léčbě Akné a černých teček. Není třeba jej s něčím míchat, prostě jej jen použijte na pleť pomocí vatových tampónků.

Mohlo by vás zajímat:
Citrón zdraví

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře