Video: Jahodová sangria s šumivým vínem, rumem a kiwi
Perfektní drink na letní párty. Pokud pořádáte grilovačku a chcete své hosty překvapit originálním svěžím drinkem, tato sangria s velkou dávkou ovoce je správná volba. :)

Ingredience na 8 porcí
- 450 g jahod
- 450 g kiwi
- 240 ml bílého rumu
- 1 láhev bílého vína (např. sauvignon blanc)
- 1 láhev šumivého vína (např. prosecco)
- 200 g cukru
- 240 ml vody
- 3 pomeranče
Postup
Celkový čas přípravy: 260 min
Jahody zbavíme stopek a nakrájíme na půlky. Polovinu jahod si dáme do hrnce s cukrem a vodou. Na středním plameni je přivedeme k varu a poté vaříme, za občasného míchání, 10 minut nebo dokud se téměř nerozpadají. Směs necháme trochu vychladit a poté ji propasírujeme přes sítko do mísy. Jahodový sirup si dáme vychladit do lednice.
Kiwi si oloupeme a nakrájíme na plátky. Spolu se zbytkem jahod jej dáme do džbánku, přilijeme rum, bílé víno, jahodový sirup, šťávu z pomerančů. Vše promícháme a dáme minimálně na 4 hodiny vychladit do lednice, aby se promísily veškeré chutě.
Před podáváním přilijeme zhruba ¾ šumivého vína do džbánku. Sangriu nalijeme zhruba do poloviny sklenice, přidáme lžíci ovoce a zbytek sklenice dolijeme šumivým vínem.
Hodnocení a komentáře
Přihlašte se pro přidání komentáře