fbpx

3 snadné návody na domácí osvěžovače vzduchu – voní tak, jak si budete přát.

Kdo by neměl rád krásné vůně. Je navíc věděcky prokázáno, že prostředí, které nám příjemně voní má vliv na naši náladu i pracovní výkon. Na trhu je k dostání spousta osvěžovačů vzduchu, ale mě osobně přijdou buď podivně chemické nebo drahé. Jak by se vám navíc líbilo, kdyby váš dům voněl přesně tak, jak si přejete? A to i v kombinaci vůní jaké si přejete. Ukážeme vám jak na to. 🙂

 

cover

1) Vonné dřevěné krychličky

Výroba těchto vonných kostek je snadná. Stačí k tomu jen:

 • Dřevěné kostky
 • Vonné esence
 • Malý štětec

Kostky je ideální natřít vonnými oleji. Dřevo krásně saje (stejně jako dřevěný plot saje barvu, nebo nábytek lak) Poté je dejte do uzavřené nádoby, ve které je minimum vzduchu a většinu prostoru zabírají krychle. V nádobě se nevysuší a veškeré vůně se naopak vsáknou do dřeva.

Je hotovo a po čase je můžete znovu oživit přidáním pár kapek oleje.

2.) Scented Wood Blocks Zdroj: Northstory.ca

2) Gelový osvěžovač vzduchu

Gelové osvěžovače mohou konečně vonět přesně jak si přejete. Můžete tvořit i vlastní kombinace a můžete si jej vytvořit v barvě jakou si přejete. Pokud máte rádi silnější vůně, ale nechcete kvůli nim zapalovat svíčky, či aromalampy kvůli otevřenému ohni, tento návod je přímo pro vás. V návodu si vyrobíme 0,5 litru vonného gelu, který můžete rozdělit zhruba na 4 díly a každý může vonět jinak.

K výrobě 4 vonných gelových osvěžovačů potřebujeme:

 • 4 menší žáruvzdorná sklenice (ideální jsou zavařovací)
 • Neochucená želatina
 • Potravinářské barvivo
 • Sůl
 • Esenciální oleje

Postup

 1. Vyčistíme a připravíme sklenice.
 2. Do každé sklenice nakapeme pár kapek barviva a kolem 30 kapek esenciálního oleje dle libosti. Pokud máte rádi výraznější vůně, přidejte více.
 3. Uvaříme 0,25 litru vody, do které přidáme adekvátní množství želatiny (závisí na balení) a dobře mícháme, aby nevznikly hrudky
 4. Jakmile je želatina rozpuštěna, přilijte 0,25 litru studené vody a jednu lžičku soli. Vše důkladně promícháme.
 5. Želatinu nalijeme do připravených sklenic a promícháme. Necháme přes noc vychladnout.
 6. Hotovo! Sklenici můžeme ozdobit kupříkladu stužkou.

Doporučujeme použít tak, že máte kupříkladu 4 sklenice s tímto vonným gelem a jedné sklenici propícháte víčko, aby se vůně uvolňovaly, kdežto ostatní budou napevno uzavřené a nevyschnou. Jakmile jedna vůně vyprchá, jen vyměníte víčka a můžete se těšit z dalšího osvěžovače 🙂

4.) Gel Air Freshener

3) DIY Aroma difuzér

Olejové difuzéry běžně stojí kolem 600,- Kč. My si ukážeme, jak si vyrobit difuzér za zlomek ceny a vonět bude přesně tak, jak si budete přát.

Na výrobu Aroma difuzéru potřebujeme:

 • Vázičku
 • Dětský olejíček
 • Esenciální olej
 • Bambusové špízy
 • Stužky (Nemusí být)

Postup

Naplníme vázičku esenciálním olejem – tolik kolik si budete přát. Doporučujeme kolem 30 kapek. Zbytek dolijeme dětským olejíčkem. Na konce špízů můžeme dát stužku (pouze dekorativní funkce. Špízy umístíme do vázičky s olejem a esencemi. Hotovo!

5.) DIY Reed Diffusers

Bonus:

Návod na přírodní osvěžovače vzduchu Návod na velmi rychlý a snadný osvěžovač vzduchu

Mohlo by vás zajímat:
esenciální olej tipy a nápady vůně Dárek

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře