fbpx

DIY Mozaikový svícen

Určitě většině z vás prošly rukama tzv. slupovací barvy na sklo. Tyto obrázky se lepí nejčastěji na okna či zrcadla. Pro ty z vás, kteří nejsou fanoušci těchto obrázků máme elegantní řešení.

Untitled-1

Potřebujeme

  • barvy na sklo (pozor! Důležité je, aby jedna z barev byla kontura!)
  • skleněná či plastová nádoba (osvědčila se nám i obyčejná sklenice)
  • papír
  • tužka
  • nůžky
  • čajová svíčka

Postup

Krok 1 V prvé řadě je důležité připravit si rovnou pracovní plochu. Nutno podotknout, že se jedná o časově náročnější projekt. Je to způsobeno skutečností, že barvy delší dobu zasychají, proto počítejte s tím, že svícen bude hotový až za 4 dny. (každý den namalujete jednu stranu, barvy schnou po dobu 24 h). Nejprve tedy začneme tím, že si na papír načrtneme tvary naší mozaiky, které zvěčníme pomocí barviček. Nezapomeňte, že kreativitě se zde meze nekladou 🙂

s3

Krok 2 Nyní si šablonu vložíme do nádoby, ze které chceme vyrobit svícen a začneme s obtahováním linií konturou. Doporučujeme udělat tyto linie poměrně tlusté, aby se do jednotlivých “okýnek” vešlo dostatečné množství barvy. Důležité je, aby byly všechny tahy konturou dotažené, pokud by tomu tak nebylo, barvy by se při vybarvování rozlévaly. Před vyplňováním barvou nechte zaschnout cca 2 hodiny.

s4

 

Krok 3 A nyní k samotnému vybarvování. Určitě nebudeme lhát, když řekneme, že se jedná o nejzábavnější krok 🙂 je pouze na vás jaké barvy zvolíte.

s5

 

Krok 4 Po vybarvení jedné ze stran necháme zaschnout po dobu 24 hodin. Poté opět pokračujeme se stranou další. Ačkoliv je to dílo poměrně náročné na čas, výsledek stojí za to!

s6

 

Mohlo by vás zajímat:
dekorace inspirace Dekorace Osvětlení

Zdroj: craftsbyamanda.com

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře