fbpx

Levná domácí aviváž, která voní pokaždé jinak

V tomto návodu vás naučíme, jak si vyrobit levnou a ekologickou aviváž, která voní pokaždé jinak. Tajemství je v tom, že se do aviváže přidávají aromatické oleje, takže vaše prádlo může vonět po citrusech, levanduli, meduňce, či čemkoliv co máte rádi. :) Prohledali jsme internet a vyzkoušeli si několik postupů a díky jednoduchosti, ekonomičnosti a výsledku vyhrává následující návod.

AVIVAZ

Potřebujeme

Varianta 1

  • 250ml vody
  • 250ml (bílého) octa
  • 10 kapek vonného oleje dle libosti (Doporučujeme 100% čistý esenciální olej)

Varianta 2

  • 6 dílů vody
  • 3 díly octa
  • 2 díly vlasového kondicionéru

Postup

1

Smíchejte ocet a vodu. Poté přelijte do nádoby dle libosti a přideje vonný olej, či kondicionér. Aviváž míchejte a netřepejte s ní, pěnila by.

Dávkování

Přidáváme klasicky do zdířky na aviváž a to v množství cca 2 polévkových lžic. Aviváž doporučujeme před použitím lehce protřepat.

Doplňující informace

Existují návody, kdy přidáváme k vodě a octu jedlou sodu. Soda však s kyselým octem tvoří soli. Funguje to také, ale nedoporučuje se to.

Pokud se chcete naučit jak prát ekologičtěj ia levněji, vyzkoušejte i náš úspěšný návod na levný a ekologický domácí prací gel z mýdla Jelen.

Ocet je obecně naprosto úžasný a mnohdy nedoceněný pomocník při úklidu. Další využití octa najdete kupříkladu v našem návodu na vyčistění spár v dlažbě.

Mohlo by vás zajímat:
DIY ocet praní soda úklid Úklid

Zdroj: www.onegoodthingbyjillee.com

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře