fbpx

Umělecký obraz, který zvládne namalovat každý

Už Vás unavuje pohled na holé zdi? Chcete si Váš domov zútulnit, ale nevíte jak? Nabízíme Vám snadný a rychlý návod na originální obraz, který zvládne opravdu každý. Výhodou je, že na samotné realizaci se mohou podílet i ti nejmenší 🙂

2

Potřebujeme

  • 2 ks malířského plátna
  • lepící pásku
  • malířskou pásku
  • barvy ( mohou být temperové, akrylové, pro práci s dětmi doporučuji dětské prstové barvy, které jsou uzpůsobené kontaktu s kůži a nejsou jedovaté)
  • pěnový štětec
  • gesso
  • nůžky
  • paleta/kelímky na barvy

V případě, že chcete za pořizovací materiál ušetřit, pěnový štětec by se dal poměrně slušně nahradit molitanem či houbičkou na nádobí. Při koupi lepící pásky myslete na to, jak široké chcete mít bílé pruhy, podle toho volíte šířku pásky. Zároveň bych doporučila připravit si kus igelitu nebo staré látky, ať máte méně práce se závěrečným úklidem. A nyní k samotné realizaci.

Postup:

Krok 1 Na zem rozprostřeme kus igelitu či staré látky, důležité je, abychom měli na realizaci dostatek prostoru. Poté si vedle sebe, v dostatečné blízkosti, položíme obě malířská plátna. Izolepu natahujeme přes obě plátna. Aplikujeme ji tam, kde chceme ponechat bílé pruhy. Podél linie izolepy nanášíme (pomocí štětce) gesso, které brání prosáknutí barvy na místo, které chceme zachovat v původní barvě.

01

Krok 2 Přestřihneme izolepu, která nám v tomto okamžiku spojuje obě plátna. Následně si připravíme malířskou pásku, pomocí které oblepíme okraje malířského plátna. Tím zabráníme, aby nám barva znečistila okraje plátna.

O2

Krok 3  A nyní ten nejzábavnější krok. Připravíme si barvy, štětce a můžeme nanášet. Zde je prostor pro Vaší uměleckou seberealizaci, kdy zvolené barvy a jejich různé kombinace záleží pouze na Vašem vkusu. Pro rychlejší a efektivnější tvoření doporučuji mít k dispozici více štětců.

03

Krok 4 Pokud máte všechny barvy naneseny a jste se svým výsledkem spokojeni, je potřeba vyčkat, dokud barvy nezaschnou.

04

Krok 5 A konečně poslední, tolik očekávaný krok, který dodá Vašemu obrazu potřebnou “třešničku na dort”. Poté co se ujistíme, že barvy jsou důkladně zaschlé, začneme s opatrným odstraňováním malířské pásky a následně lepící pásky. A nyní nezbývá doufat, že jste se svým obrazem spokojeni, že splnil Vaše očekávání a Vašim zdím dodal potřebný “šmrnc”.

05

Mohlo by vás zajímat:
dekorace Dekorace

Zdroj: robineggview.blogspot.cz

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře