fbpx

8 nápadů, jak využít vodku v domácnosti

Potřebujete se zbavit plísní, zápachu z bot nebo dokonce vyčistit lustr? Pokud nemáte zrovna po ruce lepší alternativy, sáhněte po vodce, která všechny tyto a mnoho dalších věcí zvládne. :)

vodka

1. Odstraňuje zápach z cigaret a skvrny

Vytvořením postřiku z vodky a vody (poměr 50:50) odstraníte cigaretový zápach ze sedaček v automobilu, případně i skvrny z čalouněného nábytku. Vodka působí i jako dezinfekce a po chvíli ji ani neucítíte, protože její typický pach zmizí.

2. Čistění skel

Vodka vyčistí všechny skla, zrcadla a budou se lesknout, jako po použití přípravků z drogerie.

3. Proti plísni

Nastříkejte vodku na spáry v koupelně, kde je plíseň, počkejte 5 až 10 minut a otřete pomocí houbičky. Plíseň bude pryč a spáry dokonce vydezinfikované.

4. Obrana rostlin proti škůdcům

Pomocí vatového tampónku namočeného ve vodě potřete vodkou povrch napadených rostlin, kterým tímto pomůžete.

5. Leštění koupelny

Po umytí koupelny nemusíte používat na její doleštění nic jiného, než právě vodku. Hadřík namočený ve vodce udělá větší službu, než kdejaká leštidla.

6. Čištění skleněných lustrů

Skleněné lustry jsou těžko dosažitelné pro čištění, ale směs 0,5 litra vody a 3 až 4 lžic vodky vám pomůže. Tímto postřikem pokryjte lustr a dejte pod něj hadru, aby mohla směs odkapávat. Takovéto čištění pomůže i od trvalejšího prachu.

7. Odstraňování zbytků mýdla

Vodkou odstraníte i zbytky mýdla, a to jednoduše. Opět postříkáte, necháte chvíli působit a následně setřete.

8. Proti pachu obuvi

Věřte nebo ne, ale pomůže i od zápachu obuvi. Sprej z vodky vyřeší problém s nevábným pachem. Po vyschnutí budete mít boty připravené k mnoha dalším kilometrům.

Mohlo by vás zajímat:
Koupelna Obývací pokoj Tipy a triky Úklid

Zdroj: sovkusom.ru

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře