fbpx

10 tipů, aby vaše vlasy byly zdravější a rychleji rostly

10 tipů, aby vaše vlasy byly zdravější a rychleji rostly

Chcete mít krásné, zdravé a dlouhé vlasy? Nedaří se vám ale, aby byly silnější a rostly rychleji? Vyzkoušejte některý z tipů, které jsme pro vás vybrali.

1. Často se česejte

Díky častějšímu česání vlasů se dostane do celé délky vlasu potřebný maz a živiny. Konečky pak nejsou tolik roztřepené a vlasy lépe rostou. Česání hřebenem nebo kartáčem na vlasy dodá také vašim vlasům na objemu, hladkosti a lesku.

2. Prokartáčujte si vlasy důkladně před spaním

Když si jdeme večer lehnout, často se nám nechce vlasy rozčesat, natož pak vykartáčovat. Jak už bylo uvedeno, důkladné kartáčování od pokožky hlavy ke konečkům vlasů rovnoměrně rozprostře přirozený maz vlasů, který je chrání před venkovními nečistotami.

3. Zdravá pokožka hlavy

Aby nám na hlavě rostly zdravé vlasy, musíme mít nejdříve zdravou pokožku hlavy, ze které vlasy rostou. Pečujte proto o pokožku hlavy vhodnými přírodními kosmetickými produkty. Pokud si nejste jistí tím, že máte zdravě rostlé vlasy, udělejte si jednoduchý test. Podívejte se na jeden vlas nebo skupinu vlasů. Zdravý vlas by měl mít stejnou tloušťku (sílu) po celé své délce – od kořínku až po koneček.

4. Začněte zevnitř – zdravá strava je základ

Mít dlouhé, silné a zdravé vlasy není jen důsledek toho, jaké používáte vlasové produkty. Uvědomte si, že pro podporu růstu vlasů je potřeba dát pokožce tu správnou výživu. Zkuste zvýšit svůj příjem bílkovin v potravinách, jako jsou ryby, ořechy nebo fazole.

5. Nevystavujte vlasy nadměrnému teplu

Jedním z největších nástrojů, který ničí vlasy, jsou fény, kulmy, žehličky na vlasy a podobné přístroje, které na vlasy působí příliš velkým teplem. Zkuste tyto přístroje nepoužívat tak často a pokud je to možné, sílu působícího tepla omezit na minimum. Na většině novějších fénů i žehliček jde nastavit nižší teplota. Výsledek je téměř stejný, tak proč si vlasy zbytečně ničit? Na škodu není ani použít ochranné vlasové přípravky.

6. Neumývejte si vlasy každý den

Možná jste slyšeli o technice nepoužívání šamponu, tzv. “no poo“. Nemusíte jít do extrémů, přesto ale doporučujeme to s umýváním vlasů nepřehánět. Dejte vlasům šanci, aby se samy hydratovaly a dostaly se do nich živiny z pokožky.

7. Přidejte do své stravy vitaminy

Pokud si hlídáte stravu, ale přesto máte poničené vlasy a nehty, doplňte potřebné vitaminy doplňky stravy. Doporučujeme se zaměřit na vitaminy skupiny B, vitamin C a biotin. Obecně je na vlasy a nehty prospěšný přípravek Biosil.

8. Při umývání vlasům nakonec dopřejte chladivé opláchnutí

Pro pleť i vlasy je namáhavé, pokud je při umývání vystavujete přílišnému teplu a zapařování. Zkuste to tedy s horkou vodou nepřehánět a po umytí, na které jste zvyklí, nakonec vlasům dopřejte studenější propláchnutí. Není dobrý žádný extrém, proto si na vlasy nepouštějte ani úplně ledovou vodu. Nedělejte nic, co vám není příjemné,

9. Spěte na povlaku z hedvábí

Dopřejte vašim vlasům to nejlepší, a to i v noci. Pokud máte tu možnost, povlékněte si polštáře hedvábným povlakem. Hedvábí totiž zabraňuje přílišnému lámání a zamotávání vlasů.

10. Pozorujte, jak vaše vlasy reagují na jednotlivé přípravky

Při používání vlasové kosmetiky sledujte, jak na ni reagují vaše vlasy. Většinou to doslova pocítíte, protože co cítí vaše pokožka hlavy, znamená i to, jaké důsledky to má pro vaše vlasy. Starejte se o své vlasy tak, jako se staráte o svou kůži obecně. Je to jen další část pokožky na vašem těle
.

Mohlo by vás zajímat:
domácí kosmetika zdraví Kosmetika

Zdroj: www.goodhousekeeping.com

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře