fbpx

Dřez pod oknem? Se sklopnou baterií žádný problém nehrozí!

Prostorné světlé kuchyně s velkým oknem bývají tím nejoblíbenějším útočištěm každé hospodyňky. Pro celkový dojem a pocit pohodlí je však stejně jako design, který lahodí vašemu oku, důležitá i praktičnost. Jak to zaonačit, když jste při plánování kuchyně zjistili, že jediné vhodné místo pro dřez je právě pod oknem?

drez-pod-oknem-se-sklopnou-baterii-zadny-problem-nehrozi

Okno v kuchyni představuje vždy obrovskou výhodu, protože místnost projasní přirozeným denním světlem. Ideální je, pokud se nachází přímo nad pracovní plochou. Přípravu svačin do školy vám pak zpříjemní pohled na východ slunce. A nepříjemný zápach přepáleného tuku, který v místnosti zbyl po smažení řízků, bleskurychle vyvětráte. A co takhle vložit ovoce a zeleninu ze zahrádky oknem rovnou do dřezu? Pochybujete, že to půjde? Znáte domácnosti, kde si pořídili dřez u okna, které ale neotevřou, protože mu překáží baterie? Vy se takové chyby nedopustíte, protože vám poradíme, jak správně postupovat.

Před oknem se schová!

Kuchyňská baterie ke dřezu neodmyslitelně patří. V případě dřezu umístěného pod oknem je nejvhodnější vybírat mezi modely sklopných nebo výsuvných baterií, jež jsou přímo uzpůsobeny, aby nijak nebránily pohodlnému otevírání oken. Jak je to možné? Sklopné baterie – jak už název napovídá – lze sklopit na stranu a druhý zmiňovaný typ, tedy baterie výsuvné, můžeme jednoduše zasunout do pracovní desky. Oba dva typy baterií lze pořídit také s praktickou sprškou, která vám usnadní oplachování zeleniny či napouštění vysokých a těžkých hrnců.

Zelenina čeká ve dřezu a vy jen přemýšlíte, jakou lahůdku z ní vyčarovat. Co třeba plněnou cuketu?

Ingredience:

  • 2 středně velké cukety
  • 1 cibule
  • 3-4 rajčata
  • 120 g sýra smetanové konzistence dle chuti
  • 50 g šunky
  • olivový olej
  • tymián
  • sůl, pepř

Postup:

Cukety důkladně omyjeme, podélně rozpůlíme a vydlabeme. Rajčata zalijeme horkou vodou, oloupeme a nakrájíme nadrobno. Oloupanou cibuli nakrájíme na kostičky. Spolu s rajčaty ji smícháme v misce s nadrobno nakrájenou šunkou, tymiánem a sýrem. Poté směs dokořeníme solí a pepřem dle chuti. Troubu necháme předehřát na 180 stupňů. Cukety naplníme připravenou směsí, pokapeme je olivovým olejem, vložíme do vymazaného pekáče a pečeme přibližně 25 minut. Servírovat můžeme s pečivem či lehkým salátkem. Dobrou chuť!

Ze zahrádky rovnou do dřezu, z dřezu do hrnce a z hrnce na talíř. Představ o perfektní kuchyně může být mnoho. Pro někoho je to rustikální linka z masivu, originální porcelánový cibulák po babičce, vůně bylinek; pro jiné je ideálem moderně vybavená, minimalistická kuchyň v neutrálních barvách. Dřez pod oknem se hodí do každé z nich. Práci v kuchyni usnadní a dotvoří optimální prostor pro vaše kuchtění!

Mohlo by vás zajímat:
Kuchyně

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře