fbpx

Návod na domácí mýdlo s levandulí a heřmánkem

Snadný recept na výrobu domácího mýdla s příjemnou vůní levandule a příměsí hojivého heřmánku. Nejvíce potěší jako dárek, třeba pro maminky, které budou mít brzy svátek.

Heřmánkový čaj i levandulové květy jsou známé pro své zklidňující účinky. Vůně tohoto mýdla je jemná a relaxační. Heřmánkový čaj koupíte v každém obchodně s potravinami, ostatní přísady lze objednat na internetu, nebo pořídit ve specializovaných obchodech.

Návod na domácí mýdlo s levandulí a heřmánkem

Potřebujete

  • Mýdlovou hmotu (koupíte na internetu, nebo v obchodě s kosmetickým či výtvarným/kreativním zbožím). Doporučit můžeme mýdlovou hmotu s kozím mlékem, které krásně hydratuje suchou pokožku.
  • Heřmánkový čaj (obsah 2 čajových sáčků nebo 2 lžičky sypaného heřmánku). Stačí úplně ten obyčejný z obchodu s potravinami, nebo si kupte na váhu v bylinkářství. Můžete si jej i sami natrhat, hojně roste na polích a loukách a kvete i několikrát do roka.
  • Květy levandule (seženete v květinářství i obchodě s bylinkami)
  • Esenciální levandulový olej
  • Hrnec a vhodnou nádobu (budete rozpouštět ve vodní lázni)
  • Silikonové formičky na led nebo na pečení. Určitě doporučujeme silikonové formy, aby šlo mýdlo po ztuhnutí dobře vyklopit. Pokud byste chtěli klasický tvar mýdla, použijte plastové krabičky (třeba od salátů z lahůdek), můžete je pak rozstřihnout a hotové mýdlo snadno vyndat.DIY-Lavender-Bath-Bombs1

Postup

Krok č. 1

Rozpusťte mýdlovou hmotu

Mýdlovou hmotu koupíte ve ztuhlé formě. Abyste mohli do mýdla přidat příměsi a další ingredience, je potřeba mít mýdlovou hmotu v tekuté podobě. Odkrojte přibližně 0,5 Kg mýdlové hmoty a rozpusťte ve vodní lázni.

Krok č. 2

Přidejte levanduli a heřmánek

Mýdlovou hmotu udržujte v teple, ale dávejte pozor, aby nedošlo k varu. Přidejte 10 – 15 kapek esenciálního levandulového oleje, sušené květy levandule a heřmánku. Vše dobře promíchejte. Už nyní můžete cítit, jak mýdlová hmota krásně voní…
DIY-tea-soap-recipe

Krok č. 3 

Nalijte hmotu do formiček

Přichystejte si formičky na led nebo cukroví a nalijte do nich mýdlovou hmotu.  Pokud se tvoří bublinky, zkuste ještě ve formičce hmotu ukáznit 🙂 (promíchat párátkem, uhladit). Takto můžete vyrobit mýdla různorodých tvarů, srdíček, zvířátek apod.DIY-Soap-Recipe

Tip: Při výběru mýdlové hmoty můžete sáhnout také po čiré verzi. Mýdlo je pak průhledné a můžete do něj vložit nějaký předmět jako překvapení (např. květy růží, kávová zrnka, mušle).

Krok č. 4

Nechte mýdlo ztuhnout

Teď už nezbývá nic, než jen čekat – mýdla budou tuhnout i několik hodin. Poté je můžete z formiček opatrně vyndat a na závěr ozdobit třeba mašličkou.DIY-Lavender-Chamomile-Tea-Soap1

Mohlo by vás zajímat:
levandule Dárek Jaro Koupelna Léto Pěstování a bylinky Podzim Vánoce Zima

Zdroj: apumpkinandaprincess.com

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře