fbpx

Zázrak jménem kuchyňská sůl – 6 tipů jak ji využít při úklidu

Sůl nemusí být využitá jen pro solení jídla. Podívejte se, jak si s ní pomoci v šesti situacích v domácnosti.

1. Oživí proutěný nábytek

Proutěný nábytek je krásný, může ale časem zažloutnout. Smíchejte sůl s trochou vody a tímto roztokem potřete zažloutlá místa. Nechte vyschnout na sluníčku a nábytek bude jako nový.

2. Rozbité vajíčko na podlaze

Co si budeme povídat, rozbité vejce se z podlahy špatně sbírá. Když ho ale posypete solí, tekutina ztuhne a vajíčko půjde ubrouskem jednoduše sebrat ze země.

3. Místo čistícího prostředku

Na pokapaný sporák posypejte sůl. Ještě než zaschne, setřete nečistoty houbičkou. Při čištění trouby posypejte sůl na zašpiněná místa. Troubu mírně zahřejte, až sůl zhnědne. Vznikne pasta, kterou setřete hadříkem.

Podívejte se na jiný způsob, jak vyčistit troubu.

4. Odstraní zápach z bot

Sůl má protizápachový účinek. Zvládne do sebe nasáknout bakterie nahromaděné v botách. Večer nasypejte do bot trochu soli a ráno ji vyklepejte.

5. Připálená pánev

Zůstala vám na pánvi připálená mastnota a zbytky jídla? Smíchejte vodu se solí a nechte roztok na pánvi působit 10 minut. Poté opláchněte a klasicky umyjte.

6. Ucpaný odtok

Odtoky ve sprše a umyvadle se snadno ucpou vlasy a dalšími nečistotami. Pro uvolnění odtoku smíchejte 1/4 hrnku soli a 1/4 hrnku jedlé sody. Směs nasypejte do odtoku a zalijte 1/2 hrnku octa. Nechte působit 15 minut a poté nalijte do odtoku vařící vodu.

Zkusit můžete trošku odlišné návody.

6 tipů, jak využít sůl v domácnosti

Video návod

Všechny tipy na využití soli si můžete prohlédnout v tomto videu (je v angličtině):

Mohlo by vás zajímat:
jedlá soda ocet tipy a triky tipy do kuchyně úklid Tipy a triky Úklid

Zdroj: thetable.homechef.com

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře