fbpx

4 inspirace na dětskou venkovní autodráhu

Nalákejte vaše dítka na zahradu a vytvořte pro ně hřiště snů. Všechny projekty jsou celkem snadné na výrobu a ukážeme vám i variantu, kdy nemusíte odstraňovat vypěstovaný trávník. Venkovní autodráhy si zamilují určitě kluci, holčičky i tatínkové :).

4 inspirace na dětskou venkovní autodráhu

1. Autodráha z cihel a kamínků

První autodráhu si vyrobíte opravdu jednoduše a levně. Budete potřebovat cihly, kamínky, křídu a autíčka (kterých máte určitě už plné krabice). Pokud ještě nemáte hračkovou výbavu, určitě ji draze nekupujte. Na internetu se dnes dá pořídit zadarmo všelicos, co jiní lidé již nepotřebují (třeba na stránkách nevyhazujto.cz, nebo všezaodvoz.cz).

Odkryjte část trávníku a položte do hlíny cihly tak, aby tvořili dráhu. Poté na ně pomocí křídy nebo permanentního fixu nakreslete silniční pruhy a okolí vyzdobte kamínky. Kompletní návod i s fotografiemi najdete zde.

DIY-Outdoor-Race-Car-Track-Tutorial-1

2. Dráha s vláčky či autíčky v okrasných květináčích

Autodráha v květináčích je úplně skvělá varianta, jelikož nemusíte vůbec odstraňovat trávník na vaší zahradě. Až se dětem omrzí, jednoduše ji odstraníte bez újmy na kráse zahrady.

Nejdříve si vyberte větší květináče, do které zasaďte květiny dle vašeho výběru. Nejlepší volbou jsou nekvetoucí skalničky, které doplňte kamínky.

DIY-Outdoor-Train-Table-Miniature-Garden-Railway-8

Poté budete potřebovat klasickou dřevěnou autíčkovou dráhu, nebo dráhu s vláčky. Seženete ji v každém hračkářství nebo na internetu. Kompletní postup na výrobu si můžete přečíst zde.

DIY-Outdoor-Race-Car-Track-Tutorial-2

3. Kompletní hrací koutek s autodráhou

Tato autodráha je už trošku výzva, ale pokud rádi tvoříte, bude to pro vás určitě zábava. Pokud máte malé děti, které z hraní jen tak nevyrostou, udělejte jim radost z celého hracího koutku.

Hřiště obsahuje nejen autodráhu, cestičky a tunely, ale také třeba malé pískoviště a rybníček. Podrobnější postup a inspirace najdete zde.

DIY-Outdoor-Race-Car-Track-Tutorial-fabartdiy-3

4. Permanentní zahradní autodráha

Pokud byste rádi na zahradě vytvořili pro vaše děti autodráhu, která vydrží i roky, zkuste následující variantu. Budete potřebovat písek, mix cementu, lano, pletivo a další náčiní. Námaha se ale určitě vyplatí a děti budou ze zahradní autodráhy nadšené. Podrobný návod najdete v zde.

DIY-Outdoor-Race-Car-Track-Tutorial-4DIY-Outdoor-Race-Car-Track-Tutorial-0

Tip: Podrobnější návody jsou v angličtině. Pokud anglickému jazyku příliš nerozumíte, jednoduše si stránky přeložte do češtiny. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat: přeložit do jazyka čeština. Automatický překlad bývá občas nepřesný, ale na pochopení návodu určitě postačí.

Mohlo by vás zajímat:
děti S dětmi a pro děti

Zdroj: www.fabartdiy.com

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře