fbpx

Kouzelný kořen jménem zázvor – vlastnosti a využití

Kouzelný kořen jménem zázvor – vlastnosti a využití

Zázvor má svou typickou pikantní chuť, kterou si můžete vychutnat ve sladkých i slaných jídlech. Zázvor má ovšem více výhod. Zabojujte s ním proti zimním chřipkám a nachlazením. Jako nápoj vás nejen zahřeje, ale i pomůže léčit. 🙂

Krevní oběh

Hořčík, chrom a zinek přispívají ke zlepšení průtoku krve. Zázvor obsahuje všechny tyto prvky, proto pomůže při horečce, zimnici nebo pocení. Proti nachlazení můžete zkusit zázvorový čaj. Nastrouhejte kus oloupaného zázvoru a zalijte ho vroucí vodou (asi jedním litrem, závisí na množství zázvoru). Nechte vyluhovat a chvilku vychladnout, poté přidejte šťávu z jednoho citronu a lžíci medu.

Zažívací potíže

Zázvor pomáhá zklidnit podrážděný žaludek, závratě a zažívací potíže. V restauraci si například můžete dát zázvorové pivo nebo limonádu.

Zánět

Bolest a zánět jdou často ruku v ruce. Zázvor má přirozené protizánětlivé látky, které pomáhají zánět zmírnit. Vypitý silný zázvorový čaj nebo nastrouhaný zázvor do podoby pasty aplikovaný lokálně na zanícenou část těla vy měla pomoci. Nelekejte se, že zázvor na kůži dočasně zanechá mírně oranžový odstín.

Další využití

Zázvor má mnoho dalších využití než výše uvedené zdravotní přínosy. Některé studie ukazují jeho podíl na pomoci při prevenci rakoviny, bolesti zubů a hlavy, pálení žáhy nebo posílení imunitního systému.

Mohlo by vás zajímat:
zázvor zdraví

Zdroj: www.10best.com

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře