fbpx

Domácí šumivé bomby do koupele

Před pár dny jsem byla v jednom úžasném obchodě, kde prodávají šumivky do koupele. Jedna ovšem stála spoustu peněz. Zde je podrobný návod na bezchybné domácí šumivé bomby za zlomek ceny. A věřte mi, že na tom vůbec nic není a může posloužit i jako pěkný dárek! :)

návod na Domácí šumivé bomby do koupele

Ingredience

 • 2 hrníčky jedlé sody
 • 1 hrníček práškové kyseliny citronové
 • 1 hrníček – Epsomské soli (může být jakákoliv sůl do koupele, himalájská růžová sůl, sůl z mrtvého moře)
 • voda
 • cca 3 lžíce libovolného lehkého rostlinného oleje – olivový olej, řepkový olej

Volitelné ingredience:

 • Potravinářské barvivo (podle toho jestli chcete, aby měla bomba barvu a jakou )
 • Esenciální oleje – podle toho jakou máte rádi vůni např. levandule, vanilka, růže …      ( hlavně si zjistěte, zda může být olej použit do kosmetiky, některé esenciální olejíčky mají i označení zda jsou vhodné na pleť a do kosmetiky)
 • Sušené bylinky,sušené květy, sušené lístky růže, třpytky, a jiné ozdůbky
 • Vitamín E ( nemusí být, ale pro plet je velmi prospěšný- seženete ho v každé lékárně)

Domácí šumivé bomby do koupele pomůcky

Ostatní pomůcky:

 • metla
 • dvě malé Mísy (nejlépe skleněné)
 • velkou mísu (také nejlépe skleněnou)
 • hrníček
 • formy na bomby (košíčky na muffiny, různé formy na muffiny, silikonové formičky na led, formičky na cukroví

Postup

Krok 1 Nejprve smíchejte všechny suché přísady (vždy podle tohoto poměru: dva díly jedlé sody a jeden díl kyseliny citronové – např. dva hrníčky jedlé sody a jeden hrníček kyseliny citronové a jeden díl  epsom soli). Můžete přimíchat sušenou levanduli nebo jiné bylinky.

Domácí šumivé bomby do koupele11

Krok 2 V samostatné misce smíchejte všechny mokré přísady – 2- 3 lžičky éterických olejů, cca 3 polévkové lžíce olivového olej a asi 1 lžíce vody (s vodou opatrně aby vám směs po zamíchání do suché směsi nezačala pěnit).

Krok 3 Pomocí metličky pomalinku zamíchejte mokré přísady do suché směsi. Je důležité aby jste to do sebe zamíchali opravdu pomaloučku, aby nenastala reakce a směs vám nezačala šumět. A teď pokud chcete, aby bomby měli barvu přidejte potravinářské barvivo, myslím si, že nejlepší bude tekuté a nepřehánějte to, když tak přidávejte opravdu po kapičkách. A opět promíchejte – teď už důkladně.

Krok 4 Hotová směs by měla mít konzistenci vlhkého písku a když ji zmáčknete v ruce tak by se neměla drolit a rozpadat. Pokud se vám rozpadá, tak přidejte trochu oleje nebo rozprašovačem malinko navlhčete, ale zase opatrně (nebo naopak budete muset použít trochu sody). Prostě budete muset míchat tak dlouho, dokud to nebude mít správnou konzistenci.

Domácí šumivé bomby do koupele8

Krok 5 No a konečně jsem u plnění do forem. Dají se použít různé silikonové formičky na led nebo na čokoládové pralinky. Podle mě silikonové formy budou nejlepší, protože z nich potom bomby půjdou nejlépe vyndat. Nebo například silikonové formičky na muffinky. Jednoduše to, co uznáte za vhodné a najdete doma a také podle toho jak chcete mít bomby velké. Nejprve formičky malinko vymažte rostlinným olejem a poté pokud chcete do formiček nasypejte malinko sušených bylinek, třpytek nebo sušených květů (opět to nechám na vaší fantazii) a nakonec do forem namačkejte připravenou směs.

Domácí šumivé bomby do koupele7

Domácí šumivé bomby do koupele5

Krok 6 Počkejte 10 minut a jednoduše vyklopte z formy. Nechte až 2 dny vyschnout a odpočnout. Poté bomby uchovávejte v zavírací sklenici, na suchém místě.

Domácí šumivé bomby do koupele4

Domácí šumivé bomby do koupele4 (2)

Krok 7 Ještě pár tipů na závěr

 • Různé pomůcky k tvoření bomb a ingredience můžete sehnat např. na tomto e-shopu
 • Na tomto webu najdete k vytisknutí štítky/nálepky, pokud budete chtít bomby darovat a chcete aby dárečky vypadaly originálně a pěkně.

Poznámka

Příjemné koupání :)

Mohlo by vás zajímat:
esenciální olej jedlá soda soda zdraví

Zdroj: www.rookiemag.com

Hodnocení a komentáře

Marky Dominika Kadeřávková

Marky Dominika Kadeřávková 12. 12. 2017

Chybí postup práce a prokliky na pomůcky + etikety…

Odpovědět

Redakce

Redakce 15. 12. 2017

Paní Kadeřávková! 🙂 Děkujeme za komentář, opravili jsme to.

Odpovědět

Adela Nezvalova

Adela Nezvalova 10. 12. 2017

Hmmm

Odpovědět

pro přidání komentáře