fbpx

Návod na elegantní nástěnnou mozaiku z oblíbených fotografií za pár korun

Obraz z fotografií, který bude vypadat jako profesionální dílo. Vyrobit si ho můžete jednoduše sami doma. :) Určitě jste si vždycky chtěli udělat chvíli pro sebe a probrat se stovkami zapomenutých fotografií. Vyberte ty, které vás nejvíce chytnou za srdce a nenechte je už déle ležet v šuplíku.

uvodni (2)

Potřebujeme

  • Fotografie, které chcete použít (vyzkoušejte levnější tisk doma nebo v práci, stačí koupit lesklý papír/fotopapír, seženete v každém papírnictví)
  • Desku (dřevěnou, pěnovou)
  • Oboustrannou lepicí pásku
  • Lepidlo na decoupage (lze zakoupit ve výtvarných potřebách)
  • Jemný široký štětec (nejlépe pěnový, seženete ve výtvarných potřebách)
  • Háčky na pověšení obrazu

Postup

1

Nakreslete předlohu.
Dvakrát měř, jednou řež! Aby vaše fotokoláž vypadala jako profesionální obraz, je potřeba si nejdřív vše dobře rozvrhnout. Změřte velikost fotografií a načrtněte vše nejprve na papír.

photo collage-5blog
2

Tvořte „nanečisto“. Pokud si nechcete fotografie moc popatlat, vystřihněte si z obyčejného papíru obdélníčky (ve velikosti vašich fotografií) a vyzkoušejte, kolik se vám jich na obraz vejde. Můžete je zkusit různě přeskupovat a měnit až dosáhnete finálního rozvržení.

photo collage-8blog
3

Nastříhejte fotografie. Pokud se vám líbí přesně takový fotoobraz, jako máme na obrázku, budete muset fotografie ořezat na stejnou velikost. Určitě si nejdříve vyzkoušejte velikost ořezání na papírcích nanečisto, až poté se pusťte do stříhání fotografií.

photo collage-2
4

Přilepte fotografie na desku. Abyste si fotografie neponičili, přilepte je na desku raději oboustrannou lepicí páskou, než lepidlem. Vytvořte si dostatečný pracovní prostor a seřaďte si fotografie tak, v jakém pořadí je chcete mít na obraze. Pak už jen fotografie přilepte.

photo collage-3
5

Vše přetřeme decoupage lepidlem. Teď přichází na řadu nejnáročnější část úkolu. Budeme se muset odhodlat a pomazat všechny fotky lepidlem! :) Nebojte se, vaše dílo se nezničí, naopak, nabude krásy a vytouženého profesionálního lesku. Použít můžete speciální pěnový štětec, nebo jakýkoli s jemnými štětinami.

photo collage-13blog
6

Nechte vše řádně uschnout. Nyní je náš obraz hotov, stačí jen nechat vše pořádně zaschnout (nejlépe přes noc) a pomocí háčků pověsit své dílo na zeď.

photo collage-20blog

Poznámka

Tip: Decoupage lepidlo můžete levně nahradit lepidlem vlastní výroby. Smíchejte jakékoli tekuté lepidlo s vodou v poměru 2/3 lepidla, 1/3 vody a pořádně promíchejte. Vodu přidávejte postupně, aby se vše dobře spojilo. Před aplikací na obraz doporučujeme nejdříve vyzkoušet např. na vystřiženém obrázku z časopisu.

Mohlo by vás zajímat:

Zdroj: blog.bitsofeverything.com

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře