fbpx

Krmítko pro ptáky

DIY-Bird-Feeders-1024×719

Potřebujeme

1 Plechovku

1 dřevěnou tyčku (větvičku)

Ptačí zob, či ovesné vločky

Stužku

Barvu na kov

Štětec

Krmítko pro ptáky

Blíží se zima a pro naše drobné ptactvo bude těžší si sehnat něco k snědku a zahrada v pozdním podzimu a v zimě působí velmi jednobarevně a prázdně. Proto ji můžeme trochu rozjasnit, zkrášlit a i pomoci.

Postup:

Krok 1:

Dřevěné tyčky nařežeme/nastříháme na cca 10 centimetrové tyčky.

Krok 2: 

Plechovky nabarvíme barvami dle vkusu. Samozřejmě použijeme venkovní barvy na kov, aby krmítka vydržela. Můžeme i nabarvit bidýlka hnědou barvou na dřevo, čímž i pomůžeme, aby se lépe zakonzervovala a odolávala přírodním živlům.

Krok 3:

Jakmile barvy zaschne, použijeme ideálně silikonovou pistoli s lepidlem a do žlábku na plechovce (kam normálně zapadává její víčko) Kápneme množství lepidla o velikosti hrášku. DO tohoto místa pak vtlačíme dřevěnou tyčku, která by měla do záhybu jít ztuha, aby byla skutečně vtěsnaná a tím pádem stabilní.

Krok 4:

Pomocí barevné stuhy krmítko zavěsíme na větev a naplníme ptačím zobem, či ovesnými vločkami.

Je to velmi snadné, neuvěřitelně levné a v zahradě to vypadá krásně. Doporučuji rozvěsit krmítek několik v pár barevných variantách. Pokud máme kočky, či sousedé mají kočky, je třeba dát si pozor na to, abychom krmítka zavěsili mimo jejich dosah, jinak budete nacházet ve svém domě mrtvé ptáčky, což už k radosti nebývá.

Na závěr obrázek, jak může vypadat i Vaše zahrada, ve které je za chvilku živo 🙂

 

Mohlo by vás zajímat:

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře