fbpx

8 kreativních triků na dekoraci pokojů

8 kreativních triků na dekoraci pokojů

Chcete trochu pozměnit byt nebo pokoj bez toho, abyste museli měnit váš osobitý styl? Podívejte se na nápady, které vám mohou pomoci při malých změnách. Podívejte se také na triky, které vám pomohou opticky zvětšit místnost v bytě.

1. Dvě funkce

Každá místnost nemusí mít určené jednoznačné a jediné využití. Spojte například knihovnu a jídelnu.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_1

2. Světlá kancelář

Nemáte doma samostatnou pracovnu? Vytvořte si pracovní kout v ložnici, který bude mít tu správnou pracovní atmosféru. Postavte stůl pod okno, na stěnu nainstalujte police nebo jiné úložné prostory a krásu koutku dotvořte závěsy sahajícími až na zem.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_2

3. Zkombinujte styly a využití

Nebojte se seskládat k sobě zdánlivě nesouvisející předměty. Zrcadlo nad krbem opticky zvětšuje místnost a navíc je samo o sobě dekorativním doplňkem v prostoru. Televize v rohu je pak chytrým řešením, jak skloubit večer u krbu s filmovým večerem.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_3

4. Přírodní a starší vzhled

Přírodní materiály dodají domovu útulnější atmosféru. Zkuste použít dřevo (nebo materiál dřevěného vzhledu) na kuchyňskou linku, zásuvky nebo skříňky. Nemusíte mít všechno dřevěné, velké divy udělají i malé detaily.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_4

5. Výrazné detaily

Rozdělení místností nebo prostorů s různým využitím nemusí být určeno jen zdí nebo přepážkou. Jídelní prostor můžete vyznačit kobercem pod stolem nebo jiným typem či barvou podlahy.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_5

6. Vestavěné police na vystavení věcí

Knihovny, regály a police, které sahají od podlahy po strop mají vždy něco do sebe. Dodají prostoru určitou jedinečnost. Do polic umístěte fotografie nebo jiné předměty k vystavení.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_6

7. Neviditelné zdi

Skleněný rozdělovač prostoru je skvělým způsobem, jak rozdělit místnost (nebo oddělit dvě místnosti). Místnost nebude násilně rozdělena a v obou bude dostatek přirozeného světla. To samozřejmě záleží na konkrétním umístění oken.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_7

8. Připněte to

Existuje velké množství nejrůznějších organizérů a nástěnek. Pokud si obalíte nástěnku pěknou látkou, vytvoříte tak originální umělecké dílo. Nástěnka pak může sloužit jako místo pro uspořádání upomínek, poznámek a dalších věcí.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_8

Zdroj: realsimple.com

Mohlo by vás zajímat:
dekorace inspirace Dekorace

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře