Návod na ohniště z bubnu pračky krok za krokem

Netradiční ohniště na dvorek, či zahradu. Tenhle nápad zbožňuji jednak proto jak pracuje s tím, co bychom jinak hodili na skládku, ale také proto, jak úžasně pak ohniště vypadá. Navíc ho pak můžete i použít jako venkovní gril při teplých letních večerech. :)

Redakce

Autor

composition31
0.0/5
Počet lidí, kteří přidali do oblíbených: 0

Berte tento návod pouze jako ilustrativní, protože bubnů do praček je jak psů, nicméně jádro zůstane stejné: Vypreparovat, obrousit, začistit, připevnit nožičky a nabarvit žáruvzdorným nátěrem.

TIP: Vy, kterým se toto ohniště líbí jako nám, ale máte pouze funkční pračku – nezoufejte a nesnažte se hledat důvody, proč je čas na nákup pračky nové, když Vám ještě může sloužit! Starý buben si můžete pořídit kupříkladu v místním sběrném dvoře. 🙂

Co budeme potřebovat:

  • 1 Buben z pračky
  • Kotoučová bruska (Může i nemusí být)
  • Drátěný kartáč, či brusný papír
  • Bezpečnostní brýle (Může i nemusí být)
  • Ocelové trubky, či profily na nožičky
  • Svářečka (Pokud chcete přivařit nožičky)
  • Žáruvzdorná barva
firepitDIY001

Krok 1: Vyčistěte buben. Pryč musí všechno z plastu a veškeré nečistoty.

Krok 2: Bruskou odřízněte vše co překáží, nebo co se vám nelíbí. Nemusí to být, je to čistě na vás. Na fotografii se řídí pravidlem, že v jednoduchosti je krása.

Krok 3: Zbruste všechny ostré hrany dohladka a brusným kotoučem, či papírem celý buben zbruste, abyste ho zbavili všech povrchových nečistot.

Krok 4: Nařežeme si ocelové profily, či trubky a přivaříme ke dnu bubnu.  Pokud nechceme, či nemůžeme svářet, tak můžeme použít klasiku – šrouby a matice.

Krok 5: Natřete buben libovolnou barvou. Dejte skutečně pozor na to, abyste použili žáruvzdornou barvu – obzvlášť, pokud budete chtít ohniště použít i na opékání. 

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}