Jak vyčistit pračku od všech skrytých nečistot pomocí Sava a octa

Zbytky prášku i různé nečistoty se při praní usazují po celé pračce, což může vést k nepříjemnému zápachu a dokonce i plesnivění. Přinášíme vám návod, jak jednoduše, levně a rychle pračku vyčistit. :)

Redakce

Autor

velikonoční tvoření s dětmi_čarujeme.cz1
0.0/5
Počet lidí, kteří přidali do oblíbených: 0

Potřebujeme

  • Savo
  • ocet
  • starý bílý ručník
  • starý kartáček na zuby
  • čistý hadr

Postup

1

Smíchejte čistící přípravek ze Sava a teplé vody v poměru 50:50. Nasaďte si rukavice a do Sava namočte ručník. Nasáklým ručníkem otřete nejprve gumové těsnění. Nezapomeňte těsnění i odhrnout, právě pod ním se skrývají ty největší nečistoty a případná plíseň.

2

Jestliže špína nejde z těsnění dolů, nechte v něm nasáklý ručník třicet minut odležet. Poté ručník odstraňte a těsnění vydrhněte starým kartáčkem na zuby.  Poté těsnění vytřete suchým hadrem.

3

Když jste s těsněním hotovi, vložte do pračky hadr i ručník a zapněte program s nejvyšší teplotou.

4

Po vyprání spusťte stejný program ještě jednou, ale tentokrát do pračky navíc přidejte dva hrnky octa. Pozor, nezkoušejte si čistění pračky urychlit tím, že dáte ocet už do prvního cyklu. Ocet a Savo se nesmí míchat.

5

Čistění si zaslouží i přihrádky na prací prášek. Vyčistěte je směsí octa a vody opět v poměru 50:50. Přihrádky celé vysuňte a vyčistěte i vnitřek pračky.

Jak pračku udržet krásně čistou?

1. Důkladné čistění byste měli každé pračce dopřát jednou za měsíc. Pokud není pračka moc špinavá, přeskočte proceduru se Savem a vyčistěte ji celou jenom octem.

2. Po každém praní odhrňte gumové těsnění a vytřete ho do sucha.

3. Nechte dveře od pračky mírně pootevřené. V uzavřeném vlhkém prostou se může tvořit plíseň.

4. Ze stejného důvodu byste také neměli nechávat vyprané mokré pádlo v pračce příliš dlouho, ale vytáhnout je ihned po vyprání.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}