fbpx

Jak vyčistit pračku od všech skrytých nečistot pomocí Sava a octa

Zbytky prášku i různé nečistoty se při praní usazují po celé pračce, což může vést k nepříjemnému zápachu a dokonce i plesnivění. Přinášíme vám návod, jak jednoduše, levně a rychle pračku vyčistit. :)

Jak důkladně vyčistit pračku od všech skrytých nečistot pomocí Sava a octa

Potřebujeme

  • Savo
  • ocet
  • starý bílý ručník
  • starý kartáček na zuby
  • čistý hadr

Postup

1

Smíchejte čistící přípravek ze Sava a teplé vody v poměru 50:50. Nasaďte si rukavice a do Sava namočte ručník. Nasáklým ručníkem otřete nejprve gumové těsnění. Nezapomeňte těsnění i odhrnout, právě pod ním se skrývají ty největší nečistoty a případná plíseň.

Resized-Washing-Machine-Before
2

Jestliže špína nejde z těsnění dolů, nechte v něm nasáklý ručník třicet minut odležet. Poté ručník odstraňte a těsnění vydrhněte starým kartáčkem na zuby.  Poté těsnění vytřete suchým hadrem.

Resized-bleach-rag
3

Když jste s těsněním hotovi, vložte do pračky hadr i ručník a zapněte program s nejvyšší teplotou.

Resized-Rubber-Gasket-After
4

Po vyprání spusťte stejný program ještě jednou, ale tentokrát do pračky navíc přidejte dva hrnky octa. Pozor, nezkoušejte si čistění pračky urychlit tím, že dáte ocet už do prvního cyklu. Ocet a Savo se nesmí míchat.

5

Čistění si zaslouží i přihrádky na prací prášek. Vyčistěte je směsí octa a vody opět v poměru 50:50. Přihrádky celé vysuňte a vyčistěte i vnitřek pračky.

Jak pračku udržet krásně čistou?

  1. Důkladné čistění byste měli každé pračce dopřát jednou za měsíc. Pokud není pračka moc špinavá, přeskočte proceduru se Savem a vyčistěte ji celou jenom octem.
  2. Po každém praní odhrňte gumové těsnění a vytřete ho do sucha.
  3. Některé pračky (typicky například od značky Indesit) disponují také funkcí častečného samočištení, kterou je určitě vhodné využívat.
  4. Nechte dveře od pračky mírně pootevřené. V uzavřeném vlhkém prostou se může tvořit plíseň.
  5. Ze stejného důvodu byste také neměli nechávat vyprané mokré pádlo v pračce příliš dlouho, ale vytáhnout je ihned po vyprání.

Mohlo by vás zajímat:
praní úklid Úklid

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře