Sůl
Zdroj: Ruslan Ivantsov via Getty Images
Odstraní skvrny od vína:
Hadrem vysajte co největší množství vína z povrchu, a poté celou skvrnu zasypte solí. Nechte 10 minut ustát. Poté propláchněte studenou vodou. Pokud je potřeba, opakujte. Pokud je skvrna na koberci, můžete počkat, než zaschne a poté i se solí vyluxovat.
Svíčky bez kapajícího vosku: Ponořte nové svíčky do slané vody na několik hodin. Poté nechte zaschnout. Budou hořet, aniž by zbytečně roztékaly.
Bílý ocet
Zdroj: Pat Hastings via Getty Images
Oživte zvadlou zeleninu
: Namočte zvadlou zeleninu do lázně jedné lžíce octa a dvou hrnků vody na 10 minut.
Udrží barvy při praní prádla: Přidejte hrnek bílého octa do pračky, abyste zamezili zbytenému pouštění barev. Hodí se převážně při praní nových ručníků.
Zabraňuje plesnivění sýrů: Namočte papírovou utěrku do octa a zabalte do něj tvrdý sýr. Ocet zabrání šíření plísní.
Vazelína
Už nebudou přimrzat dveře od auta:
Potřete rám dveří tenkou vrstvou vazelíny a už se nemusíte bát přimrzlých dveří v obdobích krutých mrazů.
Pomocník při manikůře: natřete si kůžičku okolo nehtů vazelínou a lak se pak nepřichytí na kůži. Také můžete vazelínou potřít uzávěry laků, aby šly snadno otevírat.
Udrží mravence dál od misky vašeho psa: Potřete hrany misky tenkou vrstvou vazelíny a mravenci budou chodit na večeři jinam
Med
Zdroj: Monkey Business Images via Getty Images
Pomocník při kocovině:
Dle královské výzkumné společnosti (Royal Society of Chemistry in the UK): Pozřete lžíci medu – samotnou, v čaji, nebo na toustu a fruktóza v medu obsažená pomůže urychlit metabolizaci alkoholu v těle.
Na drobné oděrky a rány: Med obsahuje antibakteriální látky, které znemožňují bakteriím a mikrobům se dále množit. Med můžete použít na lehké popáleniny, oděrky a šrámy. Poté zakryjte náplastí, či obvazem.
Jablečný ocet
Zdroj: Natalia Banegas via Getty Images
Při péči o vlasy:
Po umytí vlasů šampónem, přidejte lžíci octa do hrnku teplé vody a propláchněte jím vlasy. Ocet odstraní zbytky šampónu a zanechá vlasy zářivé a čisté. Ovšem nepoužívejte po čerstvém barvení vlasů, mohl by smýt barvu.
Snadněji odstraníte rybí šupiny: Když přinesete domů čerstvý úlovek, potřete jej octem a šupiny půjdou snáz dolů. Také ocet pohltí pach a vaše ruce budou méně cítit rybinou.
Aspirin
Zdroj: diawka via Getty Images
Změkčí chodila:
Ztvrdlou kůži můžete odstranit pomocí následující domácího krému: Rozdrťte šest až osm aspirinů, přidejte jedni až dvě lžičky citronové šťávy a dostatek teplé vody, aby vznikla pasta. Pastou si potřete potřebná místa a zabalte chodidla do nahřátého vlhkého ručníku a igelitu. Po 10 až 15 minutách vše odstraňte a chodila drhněte pemzou. (POZNÁMKA: Nepoužívejte, pokud máte cukrovku nebo zhoršenou cirkulaci krve)
Ozdraví květiny: Roztok z jednoho aspirinu a 4 litrů vody pomůže rostlinám při poranění, nebo přesazení. Pomůže jim také vyvinout silnější kořenový systém.
Odstraní žluté skvrny od potu: Rozdrťte tři až čtyři aspiriny a rozpusťte v míse vody. Namočte do roztoku látku na dvě až tři hodiny a skvrny zmizí. Pokud ne, opakujte.
Olivový olej
Zdroj: dulezidar via Getty Images
Odstraní barvu z kůže:
Zapomeňte na násilnou chemii. K odstranění barvy z rukou a kůže postačí trocha olivového oleje a cukru, či soli. barva půjde dolů a vaše ruce budou navíc hydratované.
Pomocník na zahradě: Potřete, či postříkejte čepele sekačky, aby se na ně nelepila tráva. Stejně tak můžete potřít lopatu při odklízení sněhu. To samé platí pro hrábě atd.
Ošetří koženou obuv: Nepotřebujete kdovíjakou chemii. Kůže má nejraději přírodní oleje, popřípadě vepřové sádlo. vaše boty budou vypadat skvěle.
Dostane žvýkačku z vlasů: Vmasírujte trochu oleje na místo postižené žvýkačkou a její blízké okolí. nechte chvíli působit a poté jemně vyčesejte. Nakonec stačí použít šampon.