DIY jednoduchý, elegantní náramek

Pokud vám ve skříni leží stará trička, doporučujeme vám shlédnout tento návod na jednoduchý náramek. Vyrobit ho zvládne každý. Zrecuklujte staré tričko v elegantní módní doplněk.

Redakce

Autor

velikonoční tvoření s dětmi_čarujeme.cz1
0.0/5
Počet lidí, kteří přidali do oblíbených: 1

Pokud vám ve skříni leží stará trička, doporučujeme vám shlédnout tento návod na jednoduchý náramek. Vyrobit ho zvládne každý. Zrecuklujte staré tričko v elegantní módní doplněk.

Potřebujeme

  • bavlněné proužky (3 proužky o délce 50 cm)
  • 25 cm štrasového řetízku
  • 50 cm řetízku
  • perličky
  • ketlovací nýty
  • kaplíky, karabinka s prodlužovacím řetízkem nebo americké zapínání „OT“
  • jehla + nit

Postup

Krok 1

n4

Na ketlovací nýt postupně navlékneme (v polovině délky) bavlněné proužky, ke kterým přidáme řetízek. Pokud se rozhodnete o přidání perliček, přišijeme je koncem vlasce k proužkům v místě, kde jsou navlečeny na ketlovací nýt. Pokud štrasový řetízek neobsahuje žádný kroužek, za který bychom ho navlékli na ketlovací nýt, přišijeme stejným způsobem jako perličky.

Krok 2

n5
n6
n7
n8
n1

Nyní začneme s tím, že na nýtovací jehlu navlékneme kaplík. Pokud máme hotovo, přečnívající délku ketlovací jehly uštípneme a vytvoříme ketlovací očko.

Krok 3

Nyní si vytvoříme 3 prameny. Pěkný vzhled nám vytvoří to, že v každém prameni bude vedle bavlněných proužků i zdobení. Poté spleteme copánek.

Krok 4

Pokud máme upleteno, konce všech pramenů prošijeme a zastřihneme do rovna. (perly ani ohňovky nezastřihujte!)

Krok 5

V místě prošití protáhneme ketlovací jehlu. Provlékáme tak, aby jehla držela co nejlépe. Na ni navlečeme druhý kaplík a přečnívající nýt opět uštípneme. Po uštípnutí vytvoříme ketlovací očko.

Krok 6 

Otevřete spojovací kroužek a spojte ketlovací očko na jednom konci s karabinkou a na druhém s  prodlužovacím řetízkem. A máme hotovo 🙂

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}