fbpx

21 vychytávek, které vám zjednoduší život

Máme pro vás řešení, jak pohodlně navléci klíče na kroužek, při nalévání oleje neukápnout ani kapku mimo a mnoho dalších. Inspirujte se chytrými nápady, vyzrajte nad záludnostmi všedního dne a udělejte si život zase o něco jednodušší. :)

Untitled design(1)

Vychytávka č. 125hacks_keyPro pohodlné přidání nového klíče na klíčový kroužek použijte kancelářskou rozešívačku, snadno s ní koužek rozevřete.

Vychytávka č. 225hacks_oilNestrhávejte krycí víčko z olejů, octů a podobně uzavřených lahví, ale udělejte do fólie díry vidličkou. Tekutina se vám bude mnohem lépe dávkovat a už nikdy nebude cákat kolem.

Vychytávka č. 325hacks_eggsKdyž vaříte vajíčka natvrdo do zásoby, kapněte k nim při vaření trochu tmavého vinného octa. Vajíčka se mírně obarví a už nebude problém je rozeznat od syrových vajíček, když je budete skladovat společně.

Vychytávka č. 425hacks_spagetyKdyž vám dojdou dlouhé zápalky a není jak pohodlně zapálit svíčku, použijte jako náhradu špagetu.

Vychytávka č. 525hacks_popcornKukuřici na popkorn nechejte ještě před ohříváním v mikrovlnce pár minut namočená ve vodě. Uvaří se pak rychleji a zbude daleko méně neotevřených zrníček – vznikne více dobroty 🙂

Vychytávka č. 625hacks_windowsPři leštění oken a zrcadel použijte namísto papírových ubrousků papír novinový. Nezanechává na skle nečistoty a snadno vyleští i šmouhy.

Vychytávka č. 725hacks_tacosAž budete plnit tacos, podepřete si je vidličou. Servírování na talíř půjde mnohem víc od ruky.

Vychytávka č. 825hacks_toastsPři opékání toustového chleba zkuste vložit dva tousty do jednoho slotu. Krajíce budou z jedné strany opečené a křupavé a z druhé stále měkké. Jsou tak vhodné zejména pro plněné sendviče.

Vychytávka č. 925hacks_coolingKdyž chcete láhev nebo plechovku vychladit opravdu rychle, obalte ji mokrým papírovým kapesníkem a vložte na několik minut do mrazáku.

Vychytávka č. 1025hacks_watertoysAby gumové koupelnové hračky déle vydržely, zacpěte dírku ve dně kapkou tekutého lepidla. Předejdete tak možné plísni a zbavíte se případného otravného pískání.

Vychytávka č. 1125hacks_plasticpackZavařená plastová balení se vám budou mnohem lépe otevírat pomocí kotoučového otvíráku na konzervy.

Vychytávka č. 1225hacks_heatingpizzaKdyž budete ohřívat pizzu v mikrovlnce, vložte k ní do trouby i malou sklenici vody. Kůrčička se nestane tak žvýkavou.

Vychytávka č. 1325hacks_PETclosingUřízněte vršek PET lahve i s víčkem a použijte je na uzavření igelitových sáčků. Sáček prostrčte hrdlem petlahve a našroubujte přes něj víčko. Funguje to spolehlivěji než kolíčky nebo gumičky.

Vychytávka č. 1425hacks_braceletKdyž není poblíž nikdo, kdo by vám pomohl se zapnutím náramku, pomožte si kancelářskou sponkou.

Vychytávka č. 1525hacks_honeyAž budete vařit s medem, vymažte napřed odměřovací nádobu troškou oleje. Odměřený med pak snadno dostanete zase ven.

Vychytávka č. 1625hacks_flawourtowelAby vaše toaleta stále hezky voněla, kapněte trochu esenciálního oleje do ruličky s toaletním papírem. Pokaždé když se papír protočí, rozlyne se příjemná vůně.

Vychytávka č. 1725hacks_tapeKonec izolepy si označte kancelářskou sponkou. Už nikdy nebudete muset dlouze hledat, kde páska začíná.

Vychytávka č. 18

25hacks_cookies

Příliš vypečené sušenky uložte na jeden den do uzavřené nádoby a ony změknou.

Vychytávka č. 19

25hacks_thread

Aby se vám nit lépe navlékala do ucha jehly, nasprejujte její konec lakem na vlasy.

Vychytávka č. 2025hacks_vacuumsocksPokud se při vysávání obáváte, že vysajete malé zatoulané předměty, nasaďte na hubici vysavače ponožku.

Vychytávka č. 2125hacks_slicedonionPro nakrájení cibule najemno zkuste použít škrabku na brambory.

Mohlo by vás zajímat:
tipy a nápady tipy do kuchyně

Zdroj: www.onegoodthingbyjillee.com

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře