fbpx

Návod, jak si vyrobit konvičku s citáty

Hledáte inspiraci na dárek nebo způsob, jak popustit uzdu tvůrčímu duchu? Zkuste si ozdobit keramickou konev na čaj s citáty vašeho oblíbeného autora. Samozřejmě nemusí jít jen o konvičku, podobně ozdobit můžete např. hrnek nebo misku.

Návod, jak si vyrobit konvičku s citáty

Potřebujeme

  • keramická konvička na čaj (bílá nebo jiné světlé barvy)
  • barevné fixy na keramiku nebo porcelán (seženete v papírnictví)
  • 25 – 100 citátů (vaše oblíbené nebo vašeho oblíbeného autora, hledat můžete třeba tady)
  • hadřík na osušení

Postup

1

Vyberte si nejlépe bílou keramickou konvičku. Měla by být dostatečně velká, aby se na ni vešly všechny citáty, které chcete. Nejspíše budete používat permanentní fixy, proto si ověřte, že na konvičce budou držet.

2

Omyjte a osušte konvičku. Omyjte ji teplou mýdlovou vodou, opláchněte čistou vodou a osušte suchým čistým hadříkem.

3

Sepište si citáty. Pokud konvičku zamýšlíte jako dárek, vyhledejte citáty autora, kterého má obdarovávaný rád. Je dobré si citáty, které chcete přenést na konvičku, opravdu sepsat na jeden papír (příp. vytisknout).

4

Použijte permanentní fixy nebo fixy pro kreslení, které mají širší výběr barev. Rozmyslete si, jestli chcete použít jednu, dvě nebo více barev. Dvě barvy mohou pomoci vyniknout důležitějším citátům, příliš mnoho barev může působit až zmatečně. Doporučujeme si vybrat fix, který má užší hranu či špičku, aby se s ním lépe psalo.

5

Vyzkoušejte si psaní s fixem na papír předtím, než budete psát na konvičku. Pomůže vám to uvědomit si, jak s fixem musíte zacházet (jak moc tlačit a z jakého úhlu přikládat na povrch) a také ho rozepíšete. Nerozepsaný fix totiž může vynechávat, protože nemá na špičce dostatek inkoustu.

6

Vyzkoušejte si udělat malou čárku na části konvičky, která nebude vidět (např. ze spodu).

7

Začněte psát citáty, nejprve na horní část konvičky. Pište nejdříve na víko a pokračujte směrem dolů tak, že budete psát dokola (jako šnek nebo spirála viz obrázek). Mezi jednotlivými citáty nezapomeňte vždy napsat nějakou značku: tečku, hvězdičku, vlnku nebo pomlčku.

8

Pokud používáte více barev, vymyslete si, jak je budete střídat. V případě dvou barev je můžete střídat pravidelně (po každém citátu vyměnit barvu) nebo jednou barvou napíšete nejdůležitější citáty a druhou ostatní.

9

Další tipy pro samotné psaní: Nejkratší citát nebo nejvíce důležité slovo napište na horní část konvice nebo na víčko. Vůbec první slovo z celého psaní napište jiným typem písma, aby vyniklo.

10

Během psaní si dávejte pauzy. Vaše ruka by se mohla unavit, začít psát jiným stylem nebo se opírat o už napsané a rozmazat tak inkoust. Snažte se při psaní udržovat stejný tvar písma a celkový design.

11

Dejte konvici do předehřáté trouby na asi 65 °C po dobu 30 minut. Nápisy se tak stanou trvalými. Před používáním konvičky nebo darováním se ujistěte, že zcela vychladla.

Mohlo by vás zajímat:
Dárky DIY Dárek Keramika

Zdroj: www.wikihow.com

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře