fbpx

5 pokojových rostlin, které vám pomohou od nespavosti

Nespavost může pramenit i z nesprávného prostředí pro spánek. Zní to trochu neobvykle, ale zkuste změnit vzduch v ložnici pomocí květin. Uvidíte, že se vám brzy bude spát mnohem lépe. 

kvetiny_nespavost

1. Aloe vera

Aloe Vera vyžaduje minimum údržby, ale je velmi užitečná. V noci totiž produkuje kyslík, který napomáhá proti nespavosti a obecně zlepšuje kvalitu spánku. Podle NASA se jedná o nejlepší květinu, která zlepšuje vzduch. Dobře se rozmnožuje, nepotřebuje moc zalévat a ani moc světla.

2. Levandule

Levandule je známá pro svou schopnost navozovat klid a omezovat úzkost. Zpomaluje také váš tep, tedy uklidňuje. Studie také dokázaly, že levandule zvyšuje množství lehkého spánku a potlačuje spánek REM. K tomu zkracuje dobu, než jste schopní se plně probudit. Omezuje také pláč dětí.

3. Jasmín

Vůně jasmínu nejen zlepšuje spánek, ale také zlepšuje koncentraci a produktivitu mimo spánek. Také je schopný omezovat úzkost, jeho vůně uklidňuje mysl a celé tělo a tedy působí pozitivně na spánek.

4. Anglický břečťan

Břečťan je jednoduché pěstovat a navíc vám pročistí vzduch. Jedná se o další oblíbenou květinu NASA. Díky pročišťování vzduchu má břečťan pozitivní vliv na dýchací problémy i astma. Během 12 hodin údajně dokáže zlikvidovat až 94% plísní obsažených ve vzduchu. A jak ho pěstovat v bytě? Jednoduše ho dejte v květináči někam nahoru na polici a nechte ho růst směrem dolů. 🙂

5. Tchýnin jazyk

Tato velmi dekorativní a vzhledem zajímavá květina se jmenuje tchýnin jazyk. Není však jen pro ozdobu, ale i zdraví prospěšná. Jako výše zmíněné květiny pročisťuje vzduch a ovzduší v celém bytě. Pěstování není nijak složité a stejně jako aloe vera v noci tvoří kyslík a odstraňuje přebytečné množství oxidu uhličitého. Odstraňuje také škodlivé toxiny ze vzduchu, a proto patří k nejvíce doporučovaným květinám do bytu.

Zdroje :

  1. Jaganath, Indu Bala, and L. T. Ng. “Herbs.” The Green Pharmacy of Malaysia. Kuala Lumpur, Vinpress and Malaysia Agricultural Research and Development Institute (2000): 95-99.
  2. Gardiner, Paul T., Marvin A. Heuer, Shan Chaudhuri, and Kenneth Clement. “Compositions and methods for the induction and maintenance of quality sleep.” U.S. Patent 7,476,405, issued January 13, 2009.
  3. Nichols, Audrey. “Lavender Oil: The New Sleep Aid.” PhD diss., 2016.
  4. Sarris, Jerome. “Valerian inhalation enhances sleep Lemon inhalation lessens sleep.” Australian Journal of Medical Herbalism 19, no. 1 (2007): 42-43.
  5. Mehta, P. “A Guide To Indoor House Plants.”
  6. Wolverton, Billy C., and John D. Wolverton. “Indoor humidifier and air purifier.” U.S. Patent 5,433,923, issued July 18, 1995.

Mohlo by vás zajímat:
Ložnice Pěstování a bylinky Tipy a triky

Zdroj: www.curejoy.com

Hodnocení a komentáře

Viera Rajzáková

Viera Rajzáková 18. 4. 2018

Miluji to

Mám rada tieto stránky o zdraví

Odpovědět

pro přidání komentáře