fbpx

Vypěstujte si domácí citróny na vlastním citronovníku (Video)

Snadný návod, jak si zaručeně vypěstovat domácí citróny na vlastním citronovníku. Konečně budete mít vlastní bio citróny. Jejich kůru můžete bez obav přidávat do dezertů i limonád. Zároveň vám citronovník krásně osvěží byt svou vůní a rozzáří jej krásnými žlutými citróny. 🙂

Vypěstujte si domácí citróny na vlastním citronovníku (Video)

Potřebujeme

  • Semínka citrónu
  • Papírový ručník
  • Plastový/igelitový sáček
  • PET láhev
  • Zeminu
  • Párátko

Postup

1

Pro vypěstování doporučujeme koupit bio citrón, protože citronovníky z některých kupovaných citrónů z “velkochovů” nejsou schopné plodit další citrony.

2

Mějte prosím na paměti, že může trvat 3 – 6 let, než bude moci váš citronovník naklíčený od semínka, plodit citrony.

3

Semínka z citrónu jemně nařízněte ostrým nožem tak, abyste odstranili tvrdou slupku semínka. Zůstane vám v rukou vlhké, kluzké jádro semínka.

4

Navlhčete papírový obrousek tak, aby z něj nekapala voda a byl skutečně jen vlhký. Oloupaná semínka na něj vyskládejte a ubrousek přeložte a následně srolujte.

5

Semínka v ubrousku vložte ideálně do plastového sáčku a nechte jej cca 5-7 dní na tmavém místě. Dodržování teploty se různí. Někdo doporučuje nechat semínka naklíčit na teplém místě, jiný na chladném. Pravděpodobně bude záležet  i na odrůdě, nicméně doporučujeme zvolit spíše chladné místo. Například sklep.

6

Po cca týdnu semínka zkontrolujte a pokud jim raší kořínky, můžete je zasadit.

7

Na zasazení je ideální použít PET láhev rozříznutou v půli. Do dna udělejte malé dírky a naplňte zeminou.

8

Pomocí párátka udělejte do zeminy malou dírku a vložte do ní jedno semínko citrónu tak, aby kořínek směřoval dolů. Samotné semínko nechte nad úrovní zeminy tak, aby na něj bylo vidět.

9

Pro každé semínko použijte ideálně samostatnou PET láhev. Použít můžete samozřejmě i klasické květináče, ale v PET láhvi krásně vidíte, jak se kořínky rozrůstají a budete vědět, kdy semínko přesadit.

10

Semínka dobře zalijte. (Ideální je použít rozprašovač, abyste semínka nevyplavila.) Květináč poté dejte na teplé místo s dostatkem světla, ale raději jej nevystavujte přímému slunečnímu záření.

11

Semínka doporučujeme přesadit do květináče nejdříve po 2 týdnech.

Videonávody

Mohlo by vás zajímat:
Citrón

Hodnocení a komentáře

pro přidání komentáře