fbpx

Velká květinová dekorace z papíru – snadná a z libovolných barev

Uprostřed podzimu se mi zastesklo po květinách a při hledání nových článků pro Vás jsem narazila na tento “věnec” v podobě papírové jiřiny. Je velice snadný, levný a není tak časově náročný, jako klasické věnce. Nabízí nekonečnou rozmanitost barevných variant, takže ho můžete sladit s exteriérem i interiérem, s náladou i s ročním obdobím. Obměňovat můžete samozřejmě i velikost (v tomto článku bude základní velikost “věnec” na dveře) a tak udělat i menší ozdoby třeba na zeď ložnice nebo obývacího pokoje.

 

DSCN7591-JPG (1)

Ingredience

  • Karton (klidně použijte i z krabice od cereálií)
  • Barevný papír (asi 25-30 stran, lepší je nějaký silnější)

DSCN7550-JPG

Postup

Krok 1.

Papíry, které budou základní (na těchto fotkách šedé), přestřihněte na poloviny, ostatní na čtvrtiny. Z kartonu vystřihněte kruh o průměru 20cm.

DSCN7554-JPG

Krok 2.

Srolujte papíry do stejných “kornoutků” a slepte trochou lepidla z tavicí pistole.

DSCN7560-JPG

Krok 3.

Smáčkněte spodní centimetr, centimetr a půl, aby byl plochý a lepicí pistolí tuto část přilepte na okraj kartonu. Mezi kornoutky nechávejte kousek místo.

DSCN7576-JPG

Krok 4.

Přilepte druhou a třetí řadu. Každou řadu lepte blíže středu a lepte ji tak, aby byl každý kornoutek v mezerách, které tvoří kornoutky předchozí vrstvy. Takto lepte další řady, pokud budou potřeba.

DSCN7583-JPG

Krok 5.

Vlepte poslední kornoutky do středu. (Ty si můžete připravit trochu menší, ale není to potřeba.)

DSCN7591-JPG

Mohlo by vás zajímat:
barevný papír

Zdroj: www.lovepomegranatehouse.com

Hodnocení a komentáře

Markéta Vlnová

Markéta Vlnová 18. 5. 2018

Ahoj,mas tam někde návod na ohniště z kamene a prosím jaké cihly či kameny jsi použila a z kama?dík a napis mi prosím na email nickholmes@centrum.cz Markéta

Odpovědět

pro přidání komentáře