
Těsto:
Na teplou jahodovou omáčku:
Na ozdobu:
Vejce a lučinu nechejte cca hodinu vytaženy, aby získaly pokojovou teplotu. Čokoládu nalámejte na kousky a nechejte ve vodní lázni zcela rozpustit. Poté vyjměte z vodní lázně a nechejte zchladnout.
Rozklepněte vejce, z bílků vyšlehejte tuhý sníh. Žloutky a lučinu vyšlehejte v hladkou hmotu, do níž pomalu přišlehejte rozpuštěnou čokoládu.
Na závěr opatrně vmíchejte vařečkou sníh. Těsto navrstvěte do vymazaných muffinových košíčků (já použila velké, takže mi to vyšlo na 3 ks). Košíčky dejte na plech a přilijte vodu tak, aby sahala do poloviny košíčků.
Dejte do předehřáté trouby na 175 stupňů upéct na 20 minut. Poté troubu vypněte a nechejte dalších 20 minut uvnitř zchladnout. Vytáhněte a opatrně minicheesecaky vyklopte.
Teplá jahodová omáčka: V rendlíku rozehřejte jahody s trošičkou vody, vhoďte je ještě teplé do mixéru a rozmixujte na hladkou omáčku. Pokud byste chtěli sladčí, přidejte sladidlo dle chuti. Pomocí lžíce omáčkou přelijte minicheesecaky a dozdobte lístkem máty či meduňky. Dobrou chuť!!!
Pokud byste dělali těsto z větší dávky, není problém je dát do dortové formy třeba s pečicím papírem. A jestli to vydržíte, dejte cheesecaky do ledničky vychladit.