Návod na jedinečný náhrdelník z bavlnek

Se začátkem jara se vše probouzí k životu. Probuďte i svůj šatník a obklopte se veselými barvami. Střapce z bavlnek ozdobí každou kabelku, batůžek a vyrobit z nich můžete i šperky – třeba náušnice nebo originální náhrdelník.

Potřebujete

 • Barevné bavlnky
 • Perličky a korálky (skvělá možnost zavítat do obchůdku s korálky, kde pořídíte mnoho skvělých věciček pro domácí tvoření)
 • Kovové kroužky (seženete v obchodě s korálky)
 • Nylon (nejlevněji seženete v rybářských potřebách)
 • Karton (třeba ze staré krabice) a tužku
 • Menší kleště

diy-tassel-necklace-13

Postup

Výroba barevného střapce

 1. Nejdříve si vyberte barvičky, které chcete použít. Pro výrobu jednoho střapce spotřebujete přesně jednu sadu bavlnky (jako na obrázku).
 2. Vystřihněte si z kartonu obdélník o délce finálního střapce (můj střapec na obrázku má cca 5 cm). A teď pořádně omotejte (asi 50x, ale závisí na tom, jak moc silný střapec chcete).
 3. Nyní potřebujete bavlnky sundat z kartonu tak, aby se střapec nezamotal :). Ustřihněte si delší kousek bavlnky, přehněte ji napůl a provlékněte mezi kartonem a namotanou bavlnkou. Konce provlékněte konce vzniklým okem a utáhněte. Nyní lze bavlnku z kartonu bezpečně sundat.
 4. Vše navlékněte na tužku, pod kterou bavlnky několikrát obmotejte a pořádně utáhněte – vznikne tak vrchní část střapce. Poté tužku vytáhněte.
 5. Nyní už stačí prostřihnout spodní část bavlnek a vznikne krásný střapec.

new

Výroba náhrdelníku

 1. V dalším kroku připojte kovový kroužek na horní část střapce. Kroužek snadno otevřete pomocí kleští. Po provléknutí přes jednu z bavlnek kroužek kleštěmi opět scvakněte k sobě.
 1. Na nylon navlečeme malé barevné korálky dle vkusu a nálady, konce zavážeme k sobě.
 1. Na vzniklý korálkový řetízek navlečeme vytvořené střapce, můžeme připojit větší korálky a jiné ozdůbky dle libosti a hurá do víru velkoměsta! 🙂

diy-tassel-necklace-15diy-tassel-necklace-18

BEZ KOMENTÁŘE