Návod jak ušít roztomilé plyšové kočičky ze starých ponožek

Taky se vám doma potulují osamocené ponožky? Našli jsme způsob, jak je prakticky využít – ušijte si z nich roztomilé plyšové kočičky. Určitě zužitkujete i ponožky, ze kterých už děti dávno vyrostly a je vám líto je vyhodit. Plyšová koťátka udělají radost nejen všem dětem, ale také dospělým nebo třeba domácím mazlíčkům.

Potřebujete

  • Ponožky
  • Papír a tužku, fix
  • Jehlu, nit a špendlíky
  • Plyš nebo vatu
  • Bavlnku na fousky
  • Perličky na kočičí kukadla

DIY-Sock-Kitten1

Postup

Krok 1

Nakreslete předlohu na papír

Abyste ušili roztomilá koťátka, určitě si nejdříve nakreslete předlohu na papír. Velikost zvolte dle konkrétní ponožky.

DIY-Sock-Kitten2

Krok 2

Překreslete předlohu na ponožku

Předlohu si položte na ponožku a načrtněte obrysy fixem. Hlavu zvířátka vyrobte z paty ponožky, zbytek těla z látky mezi patou a špičkou – tak jako na obrázcích. Z špičky vystřihněte jednoduchý ocásek.

DIY-Sock-Kitten3DIY-Sock-Kitten4

Krok 3

Vše je naruby 🙂

Převraťte látku naruby a pomocí jednoduchého stehu ji sešijte. Hlavu a tělo máte zatím zvlášť. Nezapomeňte část stehu vynechat, aby vznikl otvor na vložení plyše / vaty. Nakonec látku zpátky převraťte.

DIY-Sock-Kitten5DIY-Sock-Kitten6

Krok 4

Vyplňte tělo kočičky plyšem

Pomocí otvoru vyplňte látku plyšem a nezapomeňte napěchovat vatu i do uší a ťapek. Poté můžete kočičku finálně zašít a jednotlivé části těla přišít k sobě.

DIY-Sock-Kitten7DIY-Sock-Kitten8

Krok 5

Přišijte oči, čumák i fousky

Už máte kočičku skoro hotovou. Stačí jen přišít bavlnkou fousky a čumáček. Bude se vám lépe vyšívat, pokud si vše nejdřív fixem předkreslíte. Nakonec přišijte dvě perličky místo očí a roztomilá kočička může do světa. 🙂

DIY-Sock-Kitten9 DIY-Sock-Kitten10

BEZ KOMENTÁŘE